OYUNCU RAPORU | BARIŞ SUNGUR


28 Şubat 2002'de Almanya'nın Mannheim şehrinde dünyaya geldi. 2013'te Bucaspor altyapısına transfer edildi. Alt yaş gruplarında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç oyuncu Akademi Ligi U15'te 30 maçta 15, U16'da 17 maçta 8, U17'de 33 maçta 24, U19'da ise 18 maçta 9 gol kaydetti. 
1,80 boyundaki genç oyuncu çok uzun bir  forvet değil ama kelimenin tam anlamıyla net bir santrafor. İki ayağını da aynı seviyede kullanabilme becerisine sahip olması ve özellikle on sekiz içi dediğimiz bölgede çok etkili olması onu ön plana çıkarıyor.

Genç yaşına rağmen oyun içinde psikolojik dalgalanmaları yönetebilme gücü hayranlık uyandırıyor, demoralize olmuyor ve kaçırdığı bir golden sonra oyundan düşmüyor. Alman soğukkanlılığı dikkat çekiyor. Defansif aksiyonları çok iştahlı ve gerçekçi. Yalandan adam kovalama, göstermelik koşu yapmıyor. Güçlü fiziği ile defansif aksiyonları ve bencil davranmayarak ben takım oyuncusuyum diye bağırıyor. Koşu hızıyla sprinter diyemeyiz ama yavaş da değil, doğru koşular yaparak bu konuda dezavantaj yaşamıyor. Pas yüzdesi yüksek bir oyuncu, ortasaha ile pas bağlantılarında etkili oluyor, kesinlikle stabil bir oyuncu değil, hareketli oynamayı seviyor ve çok az top kaybı yapıyor. Ve çok önemli bir kriter olarak da şunu eklemeliyim uzak gol anında bencillik yapmıyor ve daha net gol vuruşu yapabileceği arkadaşını görebiliyor. Bu sezon oynanan Manisaspor maçında yaptığı asist buna net bir örnek. Belki Fenerbahçe'nin bugününe değil ama Fenerbahçe'nin geleceğine katkı yapacak oyuncu olacaktır.

BULUT TUKSAL

Yorumlar

Daha yeni Daha eski