MAÇ ANALİZİ | FENERBAHÇE-DENİZLİSPOR

Yazarımız Oğuzhan Ercan (oguzhanoercane), Fenerbahçe-Denizlispor mücadelesini kaleme aldı.Ersun Yanal’ın görevine son verilmesiyle Denizlispor maçına Zeki Murat Göle yönetiminde çıkan Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu maça ilk on birde başladı. Genç yetenek Ömer Faruk Beyaz’ın da maç kadrosuna alınması dikkat çekti.

Takımın üzerindeki belirsizlik sahaya da yansımış durumda. Agresiflikten uzak, tempo yapamayan, rakibi ters ayakta yakalayamayan Fenerbahçe golü duran topla buldu. Mehmet Ekici’nin sağ kanattan kullandığı kornere iyi yükselen Ozan Tufan isabetli bir vuruşla takımını öne geçirdi.

Tribünlerin de maça fazla ilgi göstermemesi Denizlispor’un lehineydi şüphesiz. 39500 seyirci ortalaması tutturan Fenerbahçe, bu akşam 24718 biletli seyirciyi ağırladı.

Max Kruse’nin 31. dakikada sakatlanmasıyla oyuna Miha Zajc girdi. Sloven oyuncunun Fenerbahçe hücumuna tempo kazandırmaya çalışması açısından önemli bir isim olduğunu düşünüyorum.

44. dakikada Denizlispor’un çektiği şutta topa ceza sahasında elle dokunan Tolgay Arslan penaltıya sebebiyet verdi ve sarı kart gördü. 36. dakikada sarı kart görmüş olan Tolgay Arslan böylelikle ikinci sarı kartı gördü ve oyundan atıldı. Kazanılan penaltıyı gole çeviren Radoslaw Murawski takımını eşitliğe taşıdı.

Zeki Murat Göle ikinci yarıya Tolga Ciğerci-Ferdi Kadıoğlu değişikliğiyle başladı. 1 kişi eksik oynamanın dezavantajını, fiziksel mücadeleye yatkın oyuncuyu sahaya sokarak ortadan kaldırmak isteyen Fenerbahçe teknik heyeti ilk adımda başarıya ulaştı. Ancak bu durum beraberinde rakip 3. bölgede çoğalamamayı, topu oraya taşıyamamayı ve hücuma yerleşememeyi getirdi.

Denizlispor kazanılan duran toplarda etkili olmaya başladı. Zeki Yavru’nun sol kenardan kaleye çektiği şutu Altay kornere çeldi. Kullanılan kornerde ilk etapta savuşturulan top tekrar Zeki’nin önüne düştü. Bu sefer daha etkili bir orta yapan Zeki, topu adeta Mustafa Yumlu’nun kafasına indirdi. Mustafa düzgün bir vuruşla takımını öne geçirdi.

Mental açıdan ciddi sorunlar yaşayan Fenerbahçe’de yine kırılma ve çözülmeler gözüktü. Skor 1-2 iken Denizlispor 3’ü kaçırdı. Can havliyle yüklenen Fenerbahçe yine sağ kanattan kullanılan kornerle skor buldu. Tolga Ciğerci’nin ortasına Serdar Aziz muhteşem bir vuruş yaptı ve bu sezon 4. golünü buldu.

10 kişiyle saldırmaya devam eden Fenerbahçe savunmada açıklar verdi. 2-2’den sonra da gol fırsatı bulan Denizlispor yine fırsatı değerlendiremedi ve 1 puana razı oldu.

Fenerbahçe’de gözler artık tamamen yeni teknik direktörün açıklanması adına yönetime çevrilmiş durumda.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski