SORU-CEVAP | EMRE KURTBAY

Kocaelispor'un yakın takipçisi Emre Kurtbay ile Kocaelispor'u konuştuk.
Öncelikle lider Kocaelispor'un şu ana kadar ki performansını kısaca değerlendirir misiniz?
Sezona başlamadan önce 5 yıldır görev yapan Başkan Bahri Yavuz yapılan genel kurulda aday olmadı ve Hüseyin Üzülmez Kocaelispor’un yeni Başkanı oldu. Yönetim olarak transfer yasağını kaldırmak için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte büyük uğraş verirken diğer yandan da takımın iskeletini oluşturmak için çalışmalara başladı. İlk olarak teknik direktörlüğe Engin Korukır’ı getiren Yeşil-Siyahlı yönetim 14 de transfer yaptı, önemli isimlerle yollar ayrıldı. İlk 8 haftada zirve yarışında olan Kocaelispor’un gösterdiği performans ve oynadığı oyun istenilen seviyede olmayınca yönetim kurlu Engin Korukır’la yollarını ayırıp Selahaddin Dinçel’i göreve getirdi. Selahaddin hocayla birlikte deyim yerindeyse şahlanan Kocaelispor 8’de 8 yaptı ve en yakın rakibinin 8 puan önünde liderlik koltuğunda. Galibiyetlerle birlikte gelen iştahlı futbol, taraftarların da büyük beğenisini kazanırken tüm şehir de; başta kent dinamikleri olmak üzere Kocaelispor’un şampiyonluk ipini göğüsleyeceğime yüzde yüz eminler.
Sizce Kocaelispor, nasıl bir transfer dönemi geçirdi ve transferin son günlerinde bir hareketlilik olur mu?
Devre arasında forma şansı bulamayan bazı oyuncular takımdan ayrıldı 5 yeni isim kadroya dahil oldu. Yapılan transferlerden özellikle Ali Han Tunçer kalitesini Antalya kampında ve Payasspor maçında gösterdi. Takıma katkısı büyük olacaktır. Diğer takviyeler de yedek kulübesine güç katacak be alternatif sağlayacaktır. Olağanüstü bir gelişme olmazsa ki olacağını sanmıyorum; başka transfer olmayacak gibi.

Kritik bir Fethiyespor deplasmanı var. Maç hakkında ne düşünüyorsunuz, nasıl bir maç bekliyorsunuz?
Fethiyespor, Kocaelispor’un en yakın takipçisi. 8 puan fark var iki takım arasında. Fethiye için son şansı demek herhalde yanlış olmaz. Yenilirlerse puan farkı 11 olacak. Geçen hafta Erokspor karşısında aldıkları farklı mağlubiyetten sonra Kocaelispor’a da yenilirse moral olarak dibe çökebilirler. İlk dakikadan itibaren ev sahibi olmanın da verdiği avantajla erken gol bulmak isteyecekler. Gol bulamadıkları her dakika strese gireceklerini ve Kocaelispor’un etkili hücum silahlarıyla golü bularak İzmit’e galibiyet ve puan farkını 11’e çıkartarak döneceğini düşünüyorum.

Kocaelispor taraftarı her zaman ki gibi takımlarına desteklerine devam ediyor. Bu sezon taraftar desteğini nasıl buluyorsunuz?
Kocaelispor taraftarı için içeride dışarıda maç fark etmiyor. Cizre’den Edirne’ye, arma neredeyse oraya gidiyorlar. Her zaman olduğu gibi bu sezon da destek üst düzeyde. Tabi ki takımın performansı çok yüksek, bunda Hodri Meydan’ın da payı büyük. Süper Lig’de bile çoğu takımda olmayan taraftar kitlesi burada.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski