OYUNCU RAPORU | Zoran Kvrzic

Öncelikle Zoran'ın tam performans sağladığı mevkiden bahsetmek gerekir. Sağ kanatta oyuncudan tam performans alınabilir ancak orta sahanın sağ tarafında da görev aldığı maçlar var. Oyuncu profili olarak çok net çizgi kanat oyuncusu diyebileceğimiz bir isim. Dripling gücü yüksek ve çabuk bir oyuncu.


TEKNİK ARTILARI VE EKSİLERİ
Zoran için teknik olarak bahsedebileceğimiz en güçlü tarafı dripling gücü ve sert şutları.Özellikle geniş alanda çizgiyi kullandığında birebirde çok iyi rakip eksiltip son çizgiye inme gibi süreklilik sağlayan bir özelliği mevcut. Dripling gücü oldukça iyi bir isim. Çok fazla defansif aksiyonlarından bahsedemeyiz hatta çok maçta rakibi karşılarken gölge markajında bile oyuncuyu kaçırdığını gözlemledik. Top tekniği ve pasları ortalama bir oyuncu. Genelde çizgiye basarak oynadığı için bekiyle iletişimi iyi ve alışkanlık kazandıklarında kendi kanadını iyi kullanan bir oyuncu. Orta yapması ve dripling gibi özellikler ön plana çıkıyor. Özetle çok fazla topla içeri kat ederek rakip savunmayı zorlamasa da alan ve pozisyon bulduğunda çok sert ve isabetli şutlar çekebiliyor.

MENTAL ARTILARI VE EKSİLERİ
Takımın tüm taktiksel ve kendine verilen talimatların dışına çıkmayan ve her zaman taktiksel disipline sadık kalan bir oyuncu karakterinde.Bunun takıma artısı oldukça azla. En güçlü oyun içi mental özelliği ise saha içindeki kararlılığı. Kendinden emin aksiyon alan bir oyuncu. Orta yapacak pozisyonlarda kararı çabuk veriyor. Olumsuz anlamdaki özelliği ise gereksiz agresif hareketlerde bulunması. İkili mücadelelerde kendisine faul yapıldığında sinirine hakim olamıyor ve kart görebiliyor.
FİZİKSEL ARTILARI VE EKSİLERİ
Dripling gücünden bahsetmiştik bunun en büyük destekçisi de hızlı oluşu ve patlayıcı gücü yüksek oluşu. Çizgide kısa mesafede hızı bir anda maksimum seviyeye çıkıyor ve patlayıcı gücüyle rakibi eksilttiği anlar oluyor. Dayanıklılık parametrelerinde ise en güçlü tarafı fiziki yeterliliği. İkili mücadelelerde fizik gücünü iyi kullanıyor ve çabuk yıkılmıyor ki bu da hem profili hem de oyuncunun kas ezberi bakımından en büyük fizik artısı diyebiliriz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski