OYUNCU RAPORU | MARCELO SARRACHİ

Sol bek ve sol kanat bek olarak iki mevkide de tam performans sağlar. İki mevkide de oynadığı zamanlarda profili hücumcu kanat bek. Önünde kanat oyuncusu olarak içe kat eden bir kanat forvetle oynadığında kendisi için çok fazla alan açılıyor ve o alanı çok verimli kullanıyor.


TEKNİK ARTILARI VE EKSİLERİ
Hücumcu bir bek olsa da birebir mücadelelerde top kazanma özelliği oldukça iyi seviyede. Dripling yeteneği ve dripling kullanırken topa hakim olması en güçlü teknik özelliklerinden. Atak sonlandıran ortalarda çok başarılı ve özellikle hedefe yerden bakarak ortaları tercih ediyor. Hızıyla rakibini sürekli ekarte etmeyi dener. Top tekniği, ilk kontrolü ve orta yapma özellikleri teknik kategoride bahsedebileceğimiz en iyi özellikler. Eksileri ise pas ve şutları. Özellikle pas konusunda şiddetini ayarlayamaması hem takımına hem de kendisini zorlayan bir durum. Uzaktan şutları da bir o kadar başarısız. Alan bulduğunda kaleyi sıklıkla dener ancak şut gücü oldukça az. Ancak bir artısı olarak arka direkte kendini boş konumda tutmasını diyebiliriz.MENTAL ARTILARI VE EKSİLERİ
En güçlü özellikleri oyunun mental tarafında. Maç içinde çok cesur ve bir o kadar da konsantrasyonu yüksek bir oyuncu. Ancak en çok öne çıkan zihinsel yönü sahaya elinden geleni koyması. Maçtan asla kopmayan ve sürekli oyunun içinde kalan bir profilde. Cesur hamleleri nedeniyle riskli bir görünümü olsa da doğru zamanda doğru yerde cesur hamlelerde bulunuyor. Bunun yanı sıra maç içi agresifliği ön plana çıkan özelliklerden. Eksi olarak da karar mekanizması. Topla buluştuğunda bir sonraki hamleyi karar vermesi geç oluyor ve bu da haliyle zincirleme şekilde hem takımın oyun kurulumunu hem de kendi adına olumsuz özelliklerden biri.


FİZİKSEL ARTILARI VE EKSİLERİ
Açık ara en güçlü fiziki artısı; patlama gücü. Bir anda topla birlikte maksimum hıza ulaşabiliyor ki özellikle geniş alanda topla rakibi yakaladığında yetişmek çok zor.Dayanıklılık parametreleri oldukça iyi seviyede.Bu sezon çok görev alamasa da yüksek seviyedeki fiziki hareketliliğe sahne olan maçlarda verdiği refleks en güçlü dayanıklılık parametresi.Diğer bir artısı ise dengeli bir oyuncu olması Topla ve topsuz oyundaki mücadelelerde dengesini koruyan bir oyuncu Saracchi. En belirgin eksikliği ise hava topları. Bunu en çok gördüğümüz nokta top rakipteyken kendi tarafında doğru atılan uzun, ters toplarda başarısız hava topu girişimleri. Pozisyon alması ve uzun ters topları karşılaması eksiği.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski