OYUNCU RAPORU | HASAN KILIÇ

Hasan'ın profili iki mevkide de farklılık gösteriyor. Defansif orta saha ve merkez orta saha en verimli mevkileri ancak defansif orta sahada görev aldığında tipik bir 5 numaraya bürünüyor ve daha çok top kazanma ve ikili mücadelelere giren bir oyuncu oluyor. Bir önde ise yani merkez orta sahada klasik bir derin oyun kurucu yani 6 numara. Savunma aksiyonları daha güçlü bir oyuncu profilinde.


TEKNİK ARTILARI VE EKSİLERİ
Teknik özellikleri değerlendirirken her şeyi ortalama bir oyuncu olarak nitelendirebiliriz. Pas dağıtımında ortalama bir oyuncu. Pası 'ye ayırırsak pas zamanlaması 10 üzerinden 6, pas şiddetine ise 10 üzerinden 7 diyebiliriz. Bununla birlikte ilk kontrolü ve top tekniği yani oyunun yönünü değiştirmek gibi özellikleri ise genel itibarıyla iyi seviyede ancak merkez orta sahada görev aldığında oyunun yönünü değiştiren riskli pasları deniyor. Teknik kategoride en güçlü özelliği top kazanması. İki mevkide de oynadığında top rakipteyken ikili mücadeleden kaçmayan ve bu özellikte başarılı bir oyuncu. Özetle topla ilişkilerinde ne çok iyi ne çok kötü bir futbolcu Hasan.

MENTAL ARTILARI VE EKSİLERİ
En büyük artısı takıma aidiyeti ve takım içinde lider ruhlu bir karakteri var. Takımın motivasyonu düştüğünde oyuncu grubunu ayağa kaldırabilen bir isim. Mental kategoride en güçlü özelliği ise çok belirgin şekilde sahaya elinden geleni koyma özelliği. Kararlı ve sadece maça konsantre olan bir oyuncu. Ne yapacağını bilen kararlı bir karakterde. Bununla birlikte saha içinde çok cesur hamleleri var. En büyük eksiği ise darbeye bağlı sakatlıkları. İkili mücadelelerden kaçmayan, top kazanan bir orta saha olmasıyla birlikte o mücadelelerde aldığı her darbe ona sakatlık olarak dönebiliyor ve bu da hem takımı hem de kendi maç istikrarına engel oluyor. Sakatlığa meyilli bir oyuncu diyebiliriz.


FİZİKSEL ARTILARI VE EKSİLERİ

Dayanıklılık parametrelerinden önce zindeliğinden bahsetmek gerekir. Sakatlığa meyilli bir oyuncu olması onun güç durumunu da aşağı çekebiliyor ancak hazır bir Hasan Kılıç'ın fiziksel kalitesi 1.lig seviyesinin üstünde. Yüksek fiziksel mücadelelerdeki reaksiyonunu verebilir. Dayanıklılık parametreleri iyi olan bir oyuncu. Patlama gücü ve hızı özellikle topla birlikteyken çok kötü ancak zaten profili ve mevkisi itibarıyla bunu vaat etmiyor oyuncu. O yüzden hız gibi parametreleri çok değerlendirmemek gerekli Hasan'ı.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski