SORU - CEVAP | OSMAN TAŞ

Osman Taş ile Fenerbahçe'nin ligin ilk 3 haftasındaki performansı ve Alanyaspor karşılaşmasını konuştuk.

Ligin ilk 3 maçında Fenerbahçe 7 puan alarak başladı. Sizin gözünüzde ilk 3 haftada nasıl bir Fenerbahçe izledik?
Aslında beklenildiği gibi bir Fenerbahçe izledik. Ersun Yanal Fenerbahçesi de diyebiliriz buna ilk hafta Gazişehir maçında müthiş baskılı ve tempolu bir oyun sonucunda gelen farklı galibiyet ardından Başakşehir deplasmanında bir önceki maça nazaran biraz ağır ve dağınık futbol ve son Trabzonspor maçında ise yine oyunun 60 dakikalık bölümünde müthiş bir hırs, istek kaçan birçok pozisyon kaleci Uğurcan'ı geçemeyişimiz ve beraberliğe razı oluşumuz. Yani uzun lafın kısası gelecek adına umutla bakabileceğimiz bir ilk 3 hafta geçirdik. Alanyaspor lige çok iyi başlayan takımlardan. Alanyaspor Karşısında Fenerbahçe nasıl bir oyun oynamalı?
Alanyaspor sadece bu sezon özelinde değil geçtiğimiz sezonlarda da bana göre ligin en diri ve en hızlı takımlarından bir tanesiydi. Özellikle evinde oynadığı maçlarda. Çok çabuk hücuma çıkabilen oyunculardan kurulu bir takım özellikle Efecan ve Junior Fernandes bu işi gerçekten harika yapıyorlar. Forvette ise Pappis Cisse zaten tartışılmayacak derecede bana göre ligin en iyi forvet oyuncularından birisi cezayı anında kesebiliyor. Ersun Yanal da bunu en az bizler kadar biliyordur elbet ama bence orta alan da kaptanın yokluğunda Gustavo-Jailson ikilisi olmalı Alanya'nın hızlı ataklarını düşünecek olursak en iyi ikili bu gözüküyor. Ozan sağ, Dirar sol bek tandem ise Zanka-Serdar şuan için mevcut seçeneklerde en muhtemeli gözüküyor. Ben Ersun Hocanın kontrollü bir oyun tercih edeceğini oyunun büyük kısmında topa sahip olacağını ve geride kalan 3 maçta alışıla gelmiş hücum futbolunun bu maçta bir nebze daha geri planda olacağını düşünüyorum.
Emre Belezoğlu maç kadrosunda yer almıyor. Sizce Emre'nin yokluğu takımı nasıl etkiler?
Emre, Fenerbahçe için sembol bir isim yerini'nin dolmayacağı doldurulamayacağı gönderildikten sonraki süreçte müthiş bir şekilde hissedildi ama Emre'nin her maç oynamasını beklemek ona biraz haksızlık olur. Fenerbahçe Emre'yi maç içinde bir lider ve müthiş bir pasör olarak çok arayacak kesinlikle fakat Ersun hocanın da bunu düşünüp buna göre bir B planını hazırlayacağını/hazırladığını
düşünüyorum.
Savunma hattında da önemli eksikleri var. Bu karşılaşmada nasıl bir savunma hattı olmalı Fenerbahçe'de? Savunma hattında can sıkıcı bir durum olduğu aşikar. Isla, Hasan Ali çok önemli eksikler. Ayrıca hala as stoper tandemi kurulamadı. Zanka şuan için oraya yazılacak ilk isim gibi gözüküyor ama bana kalırsa Zanka da saatli bomba. Rami zaten şuan form tutma sürecinde hazır değil. Muhtemelen Zanka'nın yanında Serdar'a görev verilir diye düşünüyorum. Ama hocanın Jailson'u da stoperde beğendiği bilgisi var. Gerçekten orası bayağı bir karışık durumda. Allah Ersun hocanın yardımcısı olsun :) Şaka bir yana her ne kadar eksik olursa olsun, hocanın en iyi savunma hattını çıkaracağını düşünüyorum.

Son olarak Volkan Demirel, Teknik heyette yer alıyor. Sizce bu takıma nasıl sirayet eder?
Volkan Demirel'in bana kalırsa en az 2 sene önce futbolu bırakıp bu göreve geçmesi gerekiyordu ama kısmet bu seneyeymiş. Kesinlikle kulübede olan bir Volkan takım için ayrıca teknik heyet içinde ekstra bir güç. Zaten kendisi Ersun Hoca'nın geçen sezonki kaos ortamında en büyük destekçisiydi. Hocanın Volkan olmasaydı benim işim çok çok daha zorlaşırdı dediğini yakın çevresinden duymuştuk zaten. Yani bence sonuç olarak Volkan Demirel'in teknik heyette olması hem takım için hem de teknik heyet için son derece olumlu bir etki yapacaktır buna şüphe yok.
Sizlere de nacizane fikirlerimi önemseyip sorduğunuz için teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim, umarım daha iyi yerlere de gelirsiniz. Takipteyiz ;)


Yorumlar

Daha yeni Daha eski