RÖPORTAJ | BURCU HAKYEMEZ DAL

Burcu Hakyemez Dal ile Filenin Sultanlarını konuştuk. Polonya maçı, Sırbistan finali öncesi stratejilerimiz hepsi ve daha fazlası bu keyifli röportaj'da!
Polonya maçında çok önemli bir performans sergiledik. Polonya maçını değerlendirir misiniz?
Polonya maçında iyi servis atarak özellikle 1-2 ve 4.setlerde rakibin istediği gibi hücum etmesini izin vermedik. 15-5 blok üstünlüğü de oyunu ne kadar kolay okuduğumuzu gösteriyor. Hücumda Eda önderliğinde, Hande’nin iyi performansı ve Ebrar’ın son setteki katkısıyla etkili olduk. Takım halinde hücum ettiğimizde %47 ye kadar yükselebiliyoruz. Simge’nin altını çizmek lazım oyunu okuyabilen ve her zaman doğru yerde olabilen bir liberoya sahip olduğumuz için şanslıyız.
Finalde rakibimiz son şampiyon Sırbistan. Sizce Sırbistan'ın artıları, eksileri neler?
Sırbistan hücum anlamında çok güçlü oyunculara sahip. Ama Mihajlovic’i servislerimizle bunaltıp hücumda oyundan düşürebiliriz. Orta oyuncularında Stefana Veljkovic’i de iyi servis atarak oyuna girmesini engellemek elinizde. Tijana Boskoviç’in üstüne yıkılacak hücumlar bizi rahatlatır. Güçlü oldukları kadar oyundan düşürülebilen bir takım. Gene servislerimizin temposu kazanan takımı belirler.

Milli takımımız şampiyon olmak için saha içinde neler yapmalı?
Servis'de risk almalıyız, ve etkili servis atmak zorundayız. Az hata yaparak psikolojimizi yüksek tutmalıyız. Tüm takım halinde akıllı hücum etmeliyiz, blokları kullanarak ve sahanın boşluklarına bol bol plase atarak. Grup maçındaki kadar stresimize yenilmememiz lazım. Çünkü kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Onlar benim gözümde zaten jenerasyon değişim döneminde finale çıkarak zaten şampiyon oldular. Ama kupayı neden biz kaldırmayalım?


Yorumlar

Daha yeni Daha eski