SORU - CEVAP | OZAN KOŞAR

Fenerbahçe'nin transferlerindeki son gelişmeleri, Mevlüt Erdinç'i ve Trabzonspor karşılaşmasını İHA Spor muhabiri Ozan Koşar ile konuştuk.

Sizce Mevlüt  Fenerbahçeye nasıl katkı verecek? 
Mevlüt iyi bir oyuncu geçen sene yaptıkları da ortada. Kendisi sonradan oyuna girip skora katkı verebilecek ve kulübede olmayı dert etmeyecek bir oyuncu. Fenerbahçe’de Vedat’ın üstü bir forvet aramıyordu.

Transfer sezonu bitmek üzere Fenerbahçe'den transfer bekliyor musunuz?
Kesinlikle transferler olacaktır. Çünkü transfer döneminin başından bu yana özellikle sol bek stoper ve 6 numara aranıyordu. Stoperler çözüldü ve forvette eklendi. Şimdi eldeki bakiyeyi diğer mevkiler için kullanacaklar. Gustavo için ısrarlar devam ederken bence Kolarov rafa kaldırıldı.

Trabzonspor maçı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce nasıl bir maç olacak?
Fenerbahçe’de her ne kadar eksiklikler olsa da bence Trabzon maçından galip ayrılacaktır. Çünkü Ersun hocanın antrenman teknikleri öncelikle kuvvet kondisyon ve sonrasında takım olma olgusu. Bence Fenerbahçe bunları ilk 2 maçta çok net bir biçimde gösterdi. Önde de olsa, geriye de düşse mücadele eden ve her an gol arayan bir Fenerbahçe var.

Abdülkadir ve Sturridge kadroda yer almıyorlar sizce bu eksiklerin maça etkisi nasıl olur?
Abdülkadir önemli bir oyuncu hem Türk futbolu hem de Trabzonspor adına. Sturridge kapalı bir kutu. Kalitesini kanıtlamış büyük bir isim ancak son dönemlerde yaşadığı sakatlıklar ve futbol oynayamaması sıkıntı çıkartabilir. Trabzonspor o isimlerlede yada onlar olmadan da iyi top oynayabilir ancak çok kırılgan bir takım. Bunu AEK maçında da gördük.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski