OYUNCU RAPORU | Dario MelnjakDoğum Tarihi: 26 ( 31/10/1992)
Uyruk: Hırvatistan
Mevki: Sol Bek & Sol Kanat Bek
Boy: 179 cm
Kilo : 73 kg
Kullandığı Ayak : Sol
KullanılabilecekDiziliş: Dörtlü  savunma hattında sol bekte görev verildiğinde en iyi performansını sergiler. Üçlü savunmada ise sol kanat bek olarak oynayabilir.
Sakatlık Durumu: Tekrarlayan bir sakatlığı yok.

GÜÇLÜ VE EKSİK YÖNLERİ ( Teknik Kapasite, Mental Kapasite, Fiziksel Kapasite)
Teknik Kapasite: Teknik olarak çok üst düzey bir oyuncu değil ancak mevkisi itibarıyla bir bekten beklenen her şey mevcut oyuncuda. Hücumcu bir bekten bahsedebiliriz Melnjak için. Orta yapma yetisi oldukça gelişmiş bir oyuncu. Atakları çok iyi bitiriyor. Top kontrolünde eksiklikler var. Top kontrolü yaptıktan sonra ayağından açtığı ve akabinde de rakibi faulle durdurduğu çokça pozisyonlar oluyor. Hücum yönünden oyuncunun eksiği yok diyebiliriz. Uygun oldukça ileriye destek veren profilde. Savunma yönünden ise pozisyonlarda oldukça cesur. Geçen sezondan beri yükselen performansından dolayı potansiyelini tam olarak yansıttığı dönemde diyebiliriz Melnjak için.

•Mental Kapasite: Sürekli kendini geliştiren, bireysel gelişime açık bir oyuncu. Hücumu ne kadar iyiyse rakibi karşılamada pozisyon alması eksik.

•FizikselKapasite: Toplu  ve topsuz oyundaki hızı oldukça iyi. Kısa mesafede en üst hıza ulaşabiliyor. Vücut dengesi topla koordinasyonu etkili bir oyuncu. Fakat fizik gücü, ikili mücadelelerdeki gücü yetersiz seviyede.

Dario Melnjak
  (2018-19 Sezonu Isı Haritası)


Yorumlar

Daha yeni Daha eski