Hafta'nın yıldızlarından : Mert Hakan Yandaş

Süper lig'in ilk haftasında dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri de 24 yaşındaki futbolcu Mert Hakan Yandaş oldu. Alt liglerde oynarken bu futboluna alışkın olduğumuz Mert Hakan, Sivasspor'da da yükselen performansı ile dikkat çekiyor.

Sivasspor'un Beşiktaş'ı 3- 0 mağlup ettiği maçın yıldızlarından olan Mert Hakan, bu karşılaşmada toplam 30 pas ile oynadı. Bu pasların 6'sı uzun olurken 3'ü hatalı oldu. 24 kısa pas yapan Mert Hakan, 15 isabetli pas ile oynadı. Mert Hakan Yandaş bu karşılaşmada 1 de kilit pas attı. Mert Hakan'ın bu kadar pas hatası yapması belki olumsuz algılanabilir fakat futbolcunun pas haritasına bakıldığı zaman topları hep dikine oynadığını görüyoruz. Bu da pas hatasını elbette arttıran önemli bir kriter. Bu karşılaşmada 2 kez çalım deneyen Mert Hakan, bu denemelerinde başarılı oldu. Bu karşılaşmada toplam 4 şut atan Mert Hakan, 2 şutu ceza sahası dışından attı. Mert Hakan, Beşiktaş karşılaşmasında 1 de top çaldı. Mert Hakan, 4 kez hava topu mücadelesine girerken, bunların tamamını kaybetti. Ayrıca Mert Hakan 2 kez top kaybı yaptı.

Rakamların çizdiği perspektif dışında Mert Hakan özellikle enerjisi ile takım oyununa çok büyük katkı yaptı. Bu güzel oyununu bir de golle süsledi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski