Röportaj | Ramazan Kurşunlu

Veli, Okan ve Mustafa Şen gibi geçen sezon takımı sırtlayan oyuncular ile yollar ayrıldı. Takımın yeni bir iskelete ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Veli, Okan ve Mustafa geçen sezon kazanılan şampiyonlukta önemli isimlerdi.Takım için katkıları büyüktü. Bizim için değerli oyunculardı. Ama futbol bu profesyonellikte bunlar var. Veli'nin sözleşmesi bitmişti ve tercihini süper ligden yana kullandı.Bize de saygı göstermek kaldı. Süperlig her oyuncunun hedefidir. İnşallah burada gösterdiği başarıyı Göztepe'de de gösterir. Okan ve Mustafa içinde maliyet olarak beklentileri yüksekti.Kendilerine teşekkür edip yollarımızı ayırdık.
Mevcut kadromuzu koruduk ve yeni oyuncular elbette takımımıza dahil olacaktır. Ama katkı sağlayacak oyuncular alacağız, nokta transfer yapacağız ve mevcut oyuncularla beraber hedefimiz için iyi bir takım yaratacağız.

Bu sezon için Menemenspor'un reel hedefi nedir?
Bu sezon olarak bakmayalım da Menemen spor son yıllarda gösterdiği başarı ortada. Tesis anlamında da çok yol katetmiş bir kulüp. Ortada bir başarı var. Bizimde tek düşüncemiz o başarıyı sürdürmek ve ligde ismimizden söz ettirmek istiyoruz. Bu sezon bizim için çok önemli.
Menemenspor bir isimdir, bir markadır. Türk futbolu için de önemli bir değerdir. Bu camiada hedef hep başarılı olmaktır.

Hangi mevkilere transfer yapmak istiyorsunuz?
Transfer anlamında ince eleyip sık dokuyacağız. Bize katkı sağlayacak oyuncular alacağız. Kapasitesi yüksek bu ligi kaldırabilecek oyuncular almayı düşünüyoruz. Mevki olarak söylemeyim ama  şartlar uygun olduğu takdirde iyi oyunculara kapımız açıktır.

Yabancı kuralı hakkında görüşleriniz nedir, kadronuzda kaç tane yabancı futbolcu göreceğiz?
Her sezon yabancı kuralı için tartışıyoruz ama bunun sonucuna varamıyoruz. Bizim yetenekli Türk oyuncularımız var. TFF buna bir çözüm bulması lazım, zorunluluk yani genç oyuncu oynatma zorunluluğu. Bu da ülke futbolu için ve kulüpler için fayda sağlayacaktır. Yabancı oyuncu alacağız. Tekrar söylüyorum. Türk gence zorunluluk getirilmesinden yanayım.

Menemenspor ile anlaşma sürecinden bahseder misiniz?
Sevgili Başkanım Tahir Şahin sağ olsun bizlere inandı güvendi ve bu göreve layık gördü. Her zaman Türk futbolu için genç oyuncular ne kadar önemli diyorsak, ülke futbolu için de genç teknik adamlar önemli. Bizim gibi genç isimlere destek olmak gerekir, inanmak gerekir. Kimse doğuştan teknik direktör olmuyor. O yüzden ben başkanıma buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisi aldığı her karar örnek teşkil ediyor.

2.ligden başlayan bir Teknik Direktör için bu kadar çabuk üst lige çıkmak kolay olmuyor. Bunu bekliyor muydunuz?
Bandırmasporda yaşadığımız başarı, yılların verdiği tecrübe, deneyimlilik, genç ve çalışkan olmamız en önemlisiydi. Bize düşende bu saatten sonra kulübümüz için çok çalışıp mesai harcayıp başarılı olmaktır.

Kariyer planlamanızda neleri hedefliyorsunuz?
Hedeflerim yüksektir. Futbol oynadığım dönemlerde hedefim hep yüksekti ve çok şükür hedeflerimin hepsini yakaladım. Şimdi işin diğer tarafı eğitmenlik. Kendimizi geliştirmek ve yenilemek, okumak, araştırmak bunları yaptınız mı zaten hedefiniz sizi başarıya ulaştıracaktır.

İzmir'e stat problemi malumunuz? Stadınızı başka bir İzmir ekibiyle paylaşma talebi olursa bunu nasıl karşılarsınız?
Bu yönden şanslıyız kendi stadımız var. Başka takımların oynaması için verilecek karar benim yetkim dahilinde değildir. Kulübümüz onun kararını verir.

Medyada Selçuk Şahin'i kadronuza katmak istediğiniz yazılıyor. Böyle bir tasarrufunuz var mı?
 Bu dönemde herkes yazılır çizilir. Selçuk benim eski dostumdur. Türk futboluna katkısı ve hizmeti büyüktür iyi oyuncudur. Şuan için kendisiyle ilgili bir tasarrufumuz olmadı .

Bizi kırmayıp röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Sizlere bu güzel sohbet için teşekkür ederim. Başarılı çalışmalarınız için sizleri tebrik eder. İyi çalışmalar dilerim.

CİHAN ÖTEN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski