OYUNCU RAPORU | GASTON CAMPİ

👤 Gastón Matías Campi.
📅6 NİSAN 1991 (28)  
🏴Uyruk: Arjantin
🔰Mevki : Stoper 
🛉Boy : 1,93 cm 
🔒Kilo : 88 kg
✍️4 Kulüp♻️ 2 Kiralık 
👣Kullandığı Ayak : Sadece Sol


•Oyuncu profili; Süpürücü stoper. En geride,gömülü savunmada topu uzaklaştıran,atak temizleyen bir profilde. 

TEKNİK OLARAK NE VAAT EDİYOR ?

•Boyunun avantajını çok iyi kullanıyor. Boyu uzun olup timing ayarlayamayan çok stoper var ancak Campi onlardan değil. Zıplama, timing ve kafa topları işini şahane yapıyor. Duran toplarda da ona çizilen hücum setlerinde skor “yapabilir”.Kısa basit, metrajı düşük paslarda isabet sağlıyor, ancak riskli dikine pas beklenmemeli. Süpürücü stoper olmasından dolayı top kazanma özelliği iyi diyebilirim. Sayılarla destekleyemeyeceğim ancak benim izlediğim maçlarda top kazanma işini,rakip hücumcudan sırtı dönükken top kazanma işini iyi yapıyor.Teknik olarak böyle ama ekstra olarak bir artısı mevcut.O da uzaktan şutları. Duran top hücumlarında seken veya önüne düşen topları kontrollü yada kontrolsüz şutlaması ve bunlardan isabet sağlaması takımı adına büyük avantaj.Enteresan golleri yada pozisyonları görebiliriz. 

MENTAL OLARAK NE VAAT EDİYOR ?
•Tam bir “braveheart” diyebilirim.Oyuncu karakterinden de yola çıkarsak gayet olağan savunma direncini,sertliğini 0’dan 80’e çıkartabilecek bir Maç içi agresifliği de bu durumu destekliyor. Maça kendini olduğundan fazla veriyor. Pozisyonlara girmekten çekinen bir yapıda değil. 


FİZİKSEL OLARAK NE VAAT EDİYOR ?

•Tahmin edileceği üzere fiziksel dayanıklılığı birebir mücadelelerde çok iyi. Fizik gücü yüksek maçlarda reaksiyonu oldukça fazla. Baya güçlü bir stoper diyebilirim. Şunu unutmamak gerek; takım geniş alanda yakalandığında topsuz oyunda çok zorlanır burası net. Kontrada hücumdan savunmaya geçişte hamleleri ve hızı, daha doğrusu olmayan hızı çok zorlar kendisini ve takımını bu da defosu olarak görülebilir ancak oyuncu profil itibarıyla bunu vaat etmiyor zaten.  
DENİZHAN DAĞDELEN
TWİTTER: @DENİZDADELEN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski