OYUNCU RAPORU | HALİL İBRAHİM DERVİŞOĞLU


DOĞUM TARİHİ 8 ARALIK 1999 (19)
UYRUK Türkiye / Hollanda 
MEVKİ   Sol kanat forvet tam performans sağlayacağı mevki. Ofansif orta sahada ise mevki bilgisi var.
BOY   183 cm
KİLO   76 kg
KULLANDIĞI AYAK   Her İkisi
Tekrarlayan Sakatlığı    Yok


  • 2017-18 sezonunda Jong Sparta takımında izlemeye başladım. Jong Sparta'da ofansif orta sahada görev aldı. U-21 takımında ise asıl mevkisi kanat forvete evrildi ve 36 maçta 25 gol 13 asistlik bir performans sergiledi. 

TEKNİK
Topla birlikte koşuları ve dripling yeteneği üst düzey. Pas aldığında kontrolü çok yumuşak yapıyor ve koridor bulduğu an içeri kat edip dripling yapıyor. Beklenmedik hareketler yapması özelliği çok iyi ve bunu kullanarak rakip eksiltiyor. Geçen sezon kaleye çektiği 44 şutun 17'nde isabet sağladı(%39). Yaptığı 562 pas girişiminden 369'u başarılı 193'ü başarısız oldu. (%66). Oynadığı mevki ve profili itibarıyla çok fazla denemiyor ancak orta yapma konusunda mevcut sıkıntıları var. Geçen sezon yaptığı 31 orta girişiminin sadece 7'si hedefi buldu. 


MENTAL
Doğal futbolculuk yeteneği çok bariz, yaratıcılığı oldukça fazla. Topsuz alanda kendini boşa çıkartması ve oyunu okuması başarılı. Kendini çok iyi yere konuşlandırıp pozisyon alıyor. Ancak en kötü özelliklerinden biri ve belki de ona eşik atlamasında engel olan bir özellik var ki o da karar mekanizması.  Tek bir oyun ezberi var ve rakip onu ezber dışına çıkartınca çok bocalıyor. Bencil, takım oyunundan uzak bir yapıda olması gelişimini zorlaştırıyor. Doğru bir sistem takımında bu özelliğini geliştirebilir ve değiştirebilir.  


FİZİKSEL
Hızından önce vücut çevikliğinden bahsetmek gerek. Teknik özelliklerinde bahsettiğim beklenmedik hareketler yapması çevikliğini destekliyor. Çok iyi bir vücut koordinasyonu var Halil'in. Oyuncunun topla ve topsuz hızı ortalama seviyede. Geçen sezon katettiği mesafe 144.0 km. Maç başı ise 6.8 km. Topsuz oyunda özellikle geniş alanda hızı çok iyi olmasa da dripling halinde yakalamak çok zor. 


  • Genel itibarıyla gelişime açık bir oyuncu. Ancak oyun aklını ve mental olarak kendisini geliştirmesi gerekir onun haricinde teknik kapasitesi gayet yerinde.HAZIRLAYAN: DENİZHAN DAĞDELEN
TWİTTER: @DENİZDADELEN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski