RÖPORTAJ | SERDAR DURSUN

Alman ekibi Darmstadt FC’de forma giyen Türk santrforumuz Serdar Dursun, ekibimizden Arda Karakaş’a özel bir röportaj verdi. Serdar Dursun bu sezon 33 maçta 11 gol, 7 asistlik bir performans sergiledi ve gözleri üzerine çekti.

İşte o özel röportaj;

Türk Milli Takımını tercih etmendeki sebep neydi? 
Çocukluk hayalimdi A Milli Takım’da oynamak, küçüklüğümden beri hep A Milli Takımımızın maçlarını izlerdim. Mesela en güzel dönem  EURO 2008’di. 

Alman Milli Takımından teklif aldın mı?
Genç yaş gruplarında Alman Milli Takımından bir teklif almıştım ancak A Milli Takım düzeyinde Alman Milli Takımından bir teklif almadım.

Bu sezon güzel bir sezon geçirdin ancak A Milli Takıma seçilemedin, sence neden seni almadılar? 
Açıkçası A Milli Takımına seçilmeyi bekliyordum. Bu sefer yine seçilmediğimi görünce üzüldüm. Milli kadrolar açıklanınca hep bakıyorum acaba ismim var mı diye ama şu ana kadar çağırılmadım. Hoca ve teknik ekibin tercihleri şu an için ama umuyorum ki yakın zamanda daha çok incelerler Avrupa’daki oyuncuları. Avrupa’da düzenli olarak oynayan tek forvetim. Yakında inşallah seçerler.

Seni takip etmediklerini düşünüyor musun?
Tayfur Havutçu’nun birkaç kez beni maçlarda izlediğini duymuştum ama tam takip ediyorlar mı, etmiyorlar mı onu bilemiyorum. Eğer takip etselerdi çağırılmıştım aslında. 

A Milli Takımına karşı bir güvensizliğin var mı?
Güvensizlik değil de, beklerdim yani A Milli Takımına seçilmemi. Dediğim gibi inşallah ilerleyen zamanlarda kadro seçimlerinde beni de düşünürler, çünkü seçildiğim zaman elimden gelen katkıyı vermeyi vereceğimi düşünüyorum.

Bu sezonki performansın hakkından ne düşünüyorsun, transfer durumun var mı?
Bu sezon Allah’a şükür sağlıklıydım. 33 maç ilk onbir oynadım, bir maçta sakattım o maçta oynamadım. Neredeyse bütün maçlarda 90 dk. oynadım iyi geçti. İstatistiğim de iyiydi; 11 gol, 7 asist yaptım. Hatta 7 kere direklere vurdum onlar girmedi şanssızlık. Şimdi bakalım, Türkiye’de büyük takımlardan ciddi teklifler var. Bundesliga’dan da tekliflerim var. 2-3 hafta içinde belli olur, nasip kısmet.

7)Geleceğe dair hedeflerin nedir, oynamak istedin bir lig veya takım var mı?
Bundesliga’da oynamak istiyorum. Bundesliga’dan sonra da A Milli Takım’da forma giymek isterim. Bunlar yakın zamandaki hedeflerim; tabi olursa da Şampiyonlar Ligi’nde de oynamak isterim. Yaşım şu an 27 ama çoğu forvet benim yaşımda yükseliyor. Ben de umarım yakında hayallerime, hedeflerime ulaşabilirim. Bunun için her gün çok çalışıyorum.


Röportaj: Arda KARAKAŞ

Yorumlar

Daha yeni Daha eski