Ali Koç'tan sert açıklamalar!

Fenerbahçe Başkanı Ali KoçKulüpler Birliği'nin iftar programında bu sezonun hakemleri ve yapılan açıklamalar hakkında konuştu. 
Ali Koç, "Sayın Nihat Özdemir toplantıda dertlerimizi dinledi. Topyekün bir değişim gerekiyor. TFF yeni yönetim kurulu umarım bu fitili ateşler ve geçmişin devamı olmaz. Mali yapıların düzeltilmesi, altyapıya önem verilmesi, stadyumların doldurulması ve adil ortamın sağlanması için reforrmların yapılması gerekiyor. Bu işlerin böyle gitmeyeceği ortada. Sesimizi daha çok yükselteceğiz, görüşlerimizi söyleyeceğiz. Bu düzenden taraftarlar memnun değiller. İnşallah daha adil bir rekabet ortamı olur." dedi.

"KURGULANMIŞ BİR DÜZEN VAR"

Açıklamalarına devam eden Ali Koç "Hakemler hakkında en az konuşan kulüp olmamıza rağmen en fazla kırmızı kartı biz görmüşüz. Biz fazla konuşmamaya özen gösterdik ama kim çok konuşursa işler onlar için daha pozitif gidiyor. Biz kimin sesi daha çok çıkarsa onun istediğinin olduğu bir ortam istemiyoruz. Kimin federasyonda daha fazla üyesi varsa, o takımın çıkarlarına sahip çıkılsın istemiyoruz. Adil rekabet istiyoruz. Oraya atanacak kişiler takımlardan üçer üçer alınacaksa Türk futbolu hiçbir yere gitmeyecektir. Çünkü pek çok insan üzerinden formayı çıkaramıyor. Hakem hataları sezon sonuna doğru daha çok konuşuldu. Bize göre kurgulanmış biz düzen var burada. Ne yazık ki böyle söylüyorum. VAR sistemi çok iyi ama yerine daha oturacak. Büyük sıkıntıları var. Bu hataların önüne geçecek kadar sistem oturmuştu. Göz göre göre hatalar yapılıyor. Teknolojiye kullanan kişinin ne kadar iyi niyetli olduğu önemli. Umarım önümüzdeki sezon en az konuştuğumuz şey hakem hataları olur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski