59 PUAN TOPLAYIP KÜME DÜŞTÜLER


Bölgesel Amatör Lig’de 26 haftalık periyotta son haftaya kadar yenilgi yüzü görmeyen Silifke Belediyespor son hafta aldığı mağlubiyetle küme düştü.
Bölgesel Amatör Lig’de 5. Grup’ta sezon başından beri şampiyonluk mücadelesi veren Silifke Belediyespor şampiyonluğu averajla Aksaray Belediyespor’a kaptırdı. 21 Nisan’da Şampiyonluk maçında Aksaray Belediyespor’u konuk eden Medcem Silifkespor, seyircisinin büyük desteğine rağmen rakibine 2-1 mağlup olup hem şampiyonluktan olmuş hem de Bölgesel Amatör Lig’de kalma şansını zora sokmuştu. Türkiye liglerinin bu sezon en uzun süre nağmağlup ünvanını alan takım olan Silifke Belediyespor, statü gereği Mersin takımları arasında sıralamada ligi 2. sırada bitirdiği için 10 Mayıs’ta İdman Yurdu 1925 takımı ile Play-Out baraj maçı oynadı.  Normal süresi 1-1 biten Play-Out maçında 120 dakika sonunda 2-1 mağlup ayrılan Silifke Belediyespor Bölgesel Amatör Lige veda etti.

TARİHE GEÇTİLER
Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta 68 Yeni Aksaray Belediyespor 59 puanla ligi lider tamamlamıştı. Ligde ikinci sırada İikici sırada bulunan İçelspor ve üçüncü sırada bulunan Silifke Belediyespor’da aynı puana sahip olmuş ve sıralamayı averaj belirlemişti. Bölgesel Amatör Lig statüsü gereği grubu 51 puanla tamamlayan bir diğer Mersin ekibi Mut İdmanyurdu doğrudan küme düşerken Silifke Belediyespor ise Play-Out maçı oynadı. Play-out sonucu küme düşen Silifke Belediyespor 59 puanla küme düşerek tarihe geçti. Öte yandan önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de Mersini temsil edecek olan üç ekip; Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Spor Kulübü (MESKİ), İçelspor ve İdmanyurdu 1925 temsil edecek.
İsa KARAARSLAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski