RÖPORTAJ | TAHA BALCI

Şu anda ligde 51 puan ile lider durumdasınız. Samsunspor ve Sarıyer arkanızdan geliyor.Takım halinde şampiyonluğa inanmış bir kadro var.Herkes Keçiörengücü’nün şampiyonluğu hak ettiğini ifade ediyor.Bu konu hakkında neler söyleyeceksin? Keçiörengücü bu sene şampiyon olacak mı?
İnşallah şampiyon olacağız. Sezon başından beri şampiyonluğa inanıyoruz.Rakiplerimiz bugüne kadar hiçbir zaman bizi önemsemedi,ciddiye almadı şampiyonluk anlamında. Fakat biz hem oyun,hem de mücadele olarak şampiyonluğu hakettiğimize inanıyorum.

Kariyerinin belki de en önemli dönemlerinden birini geçiriyorsun.2.ligde 16 gol atmayı başardın ve şu anda gol kralısın.Kendi performansın hakkında ne düşünüyorsun, neler söyleyeceksin?
Evet, gol anlamında kariyerimin en parlak sezonunu yaşıyorum.Bir forvet oyuncusu için gol olmazsa olmazdır.Hem özgüven, hem takımın galibiyeti için çok önemli. Gol krallığı da önemlidir fakat bunun şampiyonlukla birlikte olması daha güzel olur.
Biliyorsun geçtiğimiz günlerde Amedspor – Sakaryaspor maçı vardı.Amedsporlu futbolcu Mansur Çalar, elindeki cisim ile Sakaryasporlu futbolculara saldırmış ve zarar vermişti. Bu olay  ve Mansur Çalar hakkında ne düşünüyorsun, ülkemizin gündeminde bu olay konuşuluyor. Düşüncelerini merak ediyorum. Neler söyleyeceksin?
Mansur ve bir kaç kişi daha var Amedspor’da... Ne zaman gitsek yıllardır hem pkk propagandası hem de saha içi ve dışı bu tarz pislik olaylara başvurdular.Bugüne kadar doğu da birçok maça gittim fakat Amedspor gibi olmadı hiçbir zaman.Yapılacak çok basit,bu tarz hareketler en ağır şekilde cezalandırılmalı, futboldan men edilmelidir.

Gelecek sezon Haziran’da sözleşmen bitecek.Şu anda belki de 2.ligin en değerli futbolcularından birisin, gol kralısın.Tabii şu an takımın ile birlikte önemli bir mücadele veriyorsunuz.Sözleşmen bitecek, kulübün ile bir görüşme yaptın mı? Çünkü seninle transfer görüşmesi yapmak isteyen kulüpler olacaktır. Bu konu hakkında neler söyleyeceksin?
Şu anda tek odaklandığım şey takımımla birlikte şampiyonluğa ulaşmak.

Devre arasında Sarıyer liderdi, ancak şu an siz lider durumdasınız. Şampiyonluk adına 2 önemli rakibiniz var? Şampiyonluk yarışı hakkında neler söyleyeceksin? Keçiörengücü camiası da tarihinde önemli bir başarıya daha çok yaklaşmış durumda neler söyleyeceksin? Görüşlerini bizlerle paylaşır mısın?
Artık süre kısaldı, her puan çok değerli. Çok değerli büyük camialarla çekişiyoruz fakat bizim için önemli olan bizim ne yaptığımız. Biz maçlarımıza tek tek bakıp ona göre konsantre oluyoruz. İpi göğüslemek için her şeyimizi vereceğiz inşallah.
Keçiörengücü taraftarı hakkında neler söyleyeceksin? Şampiyonluğa inanmış durumdalar, siz de lidersiniz. Taraftarlarına bir mesajın var mı?
Taraftarımız her şartta bizi desteklemeye geliyorlar.Bundan sonra desteklerine daha çok ihtiyacımız var.Bizlere olan inançlarını boşa çıkarmayacağız inşallah.Röportaj: Arda KARAKAŞ

Yorumlar

Daha yeni Daha eski