RÖPORTAJ | SELİM ILGAZ


1.lig ekibi Hatayspor’un parlayan yıldızı Selim Ilgaz, editörümüz Arda Karakaş’a açıklamalarda bulundu. İşte o özel röportaj:

Bu sezon 1.lig de öne çıkan futbolculardan birisin. Bu sezonki performansın hakkında neler söyleyeceksin?
İlk devreyi iyi geçirdiğimi düşünüyorum ama ikinci devre düşüş yaşadım daha istikrarlı olmam lazım, daha çok çalışmalıyım. Ligi güzel bitirmek için, gelecek sezon için bir şey düşünmüyorum sadece şampiyonluk, hedefimize ulaşmak istiyoruz. Tüm takım, tüm şehir inandı buna, inşallah daha iyi olurum ve güzel bitiririz.

Hatayspor’da bu sene hedef nedir? Senin hedeflediğin bir gol sayısı var mı, kendi adına da bu sene neleri hedefliyorsun?
1. Lige yeni çıktık, sezon başı ligte kalalım yeter diyenler vardı ama tüm takım şampıyonluğu hedefledik, lige kötü başladık ancak kimse bırakmadı iyi mücadele ettik, buraya kadar geleceğimize kimse inanmazdı ama tabi şu an bana göre başarılı olduğumuzu düşünmüyorum. Şampiyon olursak başarılı oluruz, daha iyisin yapmalıyız. 8 hafta kaldı artık her maç final maçı bizim için, puan ve puanlar kaybetme lüksümüz yok. Kendime gol atma hedefi koymadım; ben sadece maç maç konstantre oluyorum, umarım başarılı oluruz.

Fransa’da doğdun ama bir Türk’sün. Ülkemizden ya da Fransa’dan bir milli davet aldın mı? Bir davet alırsan Türk Milli takımımız için de forma giymeyi ister misin?
Türk Milli takımına hiç çağırılmadım, sadece Fransa U17 Milli takımına çağırıldım. 40 oyuncudan 18 oyuncu alınacaktı beni seçtiler turnuva için, fakat turnuva hazırlıklarında arka adelemi yırttım ve katılamadım. İleride tabiki Türkiye için oynamak isterim, milli formayı giymek benim için ailem için büyük bir gurur olur.

Daha 23 yaşındasın ve bu sezon Hatayspor ile güzel bir çıkış yakaladın, geleceğe dönük hedeflerin nelerdir? 
Hedefim Süper Lig de oynamak ama en çok istediğim şey Hatayspor ile şampiyon olmak ve Süper Lig de kulübümle oynamak çünkü bugün burdaysam Hatayspor’un sayesinde. Gerçekten burda büyük bir aileyiz, 3 yıldır buradayım ve şimdiye kadar hiç bir olumsuz bir şey yaşamadım, her şey güzel geçti.

Bu sezonki performansından sonra transfer dedikoduları da ortaya çıkmaya başladı. Sana veya menajerine gelen bir teklif var mı? Sözleşmen 2021’de sona eriyor, sözleşmende serbest kalma bedeli maddesi var mı?
Evet teklif geliyor ama ben sadece son maçlara konsantre oldum. Benim için şu an sezonu iyi bitirmek daha önemli. Başka hedefim yok, sezon sonu ne olacağına bakarız menajerimle, her oyuncu gibi büyük takımlarda oynamak isterim. Büyük takımlarda oynamak çocukluk hayalim. Evet sözleşmemi 2021'e kadar uzattım ama serbest kalma maddesi yok.

Teşekkür ederim, son olarakta Hatayspor taraftarı hakkında neler söylemek istersin? Taraftarlar şampiyonluk yolunda senden bir şeyler duymak isteyecektir.
Ben teşekkür ederim, taraftarlarımızdan bir şey istemiyeceğim; zaten her şeyi yapıyorlar, bizi yalnız bırakmıyorlar. İçerideki maçlarda olsun, dışarıdaki maçlarda olsun, stadda inanılmaz bir destek, inanılmaz bir atmosfer var. İlk yarıdaki Selim döndü, bu takımı şampiyon yapacağız Allah’ın izniyle.

“Bu samimi röportaj için Selim Ilgaz’a çok teşekkür ediyorum.”
Röportaj: Arda KARAKAŞ


Yorumlar

Daha yeni Daha eski