MUHARREM OZAN CENGİZ RÖPORTAJ


Kastamonuspor 1966’nın ve alt liglerin en değerli santrforu Muharrem Ozan Cengiz sorularımızı yanıtladı. 
İşte o özel röportaj:

Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Bu arada çok geçmiş olsun, sakatlığın şu an ne durumda? Sahalara dönüş ne zaman olacak, sakatlığının durumu nedir?
Rica ederim benim icin zevk. Ön çapraz bağ ameliyatı gecirdim, biliyorsun ki bu ameliyatın süreci yaklaşık 6 ay sürüyor. Yani bu anlamda sezonu kapattım. Allah izin verirse yeni sezon kampında hazır olup, yeni sezonda gollerimi atmak istiyorum.Şu anda süreç normal ilerliyor. Çalışmalarımı Samsun’da spor salonunda ve havuzda olmak üzere yürütüyorum.
Seni alt liglerde attığın goller ile tanıyoruz, Bandırmaspor, Ankaragücü, Altay ve şimdi de Kastamonuspor..Altay’dan Kastamonuspor’a transfer oluş sürecin nasıl gerçekleşti? Bu süreçten biraz bahseder misin?
Evet,Allah’a şükür bu liglerde 5 tane şampiyonluk yaşadım.Bandırmaspor ile beraber 3. ligden 2.lige çıktığımız ve Şanlıurfaspor ile PTT 1.Lig’e çıktığım şampiyonluklarımda var
Sürece gelecek olursak; Altay’dan ayrılacağım belli olduğunda, daha önceden de Bandırmaspor’da çalıştığım Mustafa Çapanoğlu hocam arayıp, beni istediğini söyledi. Hedeflerden ve oluşumdan bahsetti O dönemde başkanımız olan Salim Arpacı başkanımızın da yaklaşımları ve karşılıklı diyaloglar, kurulan takım ve hedefler Kastamonuspor’u tercih etmemi sağladı.

Peki, bu sezon kötü sakatlık yaşadın ancak sakatlık öncesinde 16 maçta 9 golün var. Alt liglerde en çok gol atan santrforlardan birisin. Sakatlığın öncesindeki performansın hakkında neler söyleyeceksin?
Evet, belki de kariyerimin en gollü sezonunu geçirecektim. Kendimi hiç olmadığım kadar kuvvetli ve formda hissediyordum ama nasip değilmiş, rabbimden gelenin başımızın üzerinde yeri var. İnşallah yeni sezonda kaldığım yerden devam edeceğim.

Kastamonuspor, şu an ligde lider Sarıyer’in 5 puan gerisinde 55 puanla 4. sırada yer alıyor. Şampiyonluk yarışı hakkında ne düşünüyorsun, çetin geçen bir şampiyonluk yarışı var, neler söyleyeceksin?
Bu yarışta sahada olamadığım için çıldırıyorum.Çok keyifli ve heyecanlı... 
Sahada olamasamda, dışarıda hem bedenen hem de zihinsel olarak arkadaşlarımın yanındayım. Umarım bu yarışın sonunda ipi göğüsleyen taraf oluruz.

Kastamonuspor ile sözleşmen 2020’de sona eriyor, 1 sene daha sözleşmen var. Allah nasip ederse, sakatlığında düzeldiğinde gelecek sezon hedef nedir? 30 yaşında olmana rağmen en az 5 sene daha oynayacak bir profile sahipsin. Kastamonuspor ile ilgili hedeflerin nedir?
Kastamonuspor anlamında hedefim öncellikle bu sene şampiyonluk yaşamak. Sonrada uygun görülürse sözleşmemin sonuna kadar formayı giymek. Kendi kariyer hedefim ise, sağlığım ve bedenim el verdiği sürece futbol oynamak istiyorum. Anlayacağın 40 yaşımda da olsam oynamak isterim,futbol beni ne zaman bırakırsa o zaman futbol oynamayı bırakırım.

Peki, bahsettiğimiz gibi alt liglerde birçok kulüple birlikte şampiyonluk yaşadın, birçok gol attın. YMalatyaspor, Şanlıurfaspor, Ankaragücü, Bandırmaspor, Altay, Kastamonuspor... Ancak en çok sahiplendiğin, taraftarını unutamadığın camia hangi kulüp? Tabiiki cevap vermek zordur ancak bu sorunun cevabını merak ediyorum. Tüm kulüplerle güzel anıların vardır elbet, hangisi sana daha yakın?
Çok zor soru... 
Dediğin gibi her birinde güzel anılarım oldu. Tabi gönlümde ayrı olan kulüpler var fakat onlar bende kalsın. Büyüsü bozulmasın

Yine merak edilen bir sorum var. Taraftarlar sana Çirkin Kral lakabını takmışlar, bu lakap nereden çıktı, bir hikayesi var mıdır?Bu lakabın hikayesinden biraz bahseder misin?
Aslında ilginç bir hikayesi yok pek. Yıllar önce sosyal medya hesabımın kullanıcı adını “Çirkin Kral” yapmıştım, sonrasında sevildi. En çokta Ankaragücü taraftarı sevdi çünkü onlar kendilerini herkesten çirkin görüp çirkinliklerini seviyorlar. Beni de kendilerinden biri olarak gördüler.

Son olarakta Kastamonuspor taraftarına söylemek istediğin bir şeyler var mı? Bu röportajda elbet senin duygu ve düşüncelerin onlar için çok önemli, şampiyonluk için büyük bir yarış var. Taraftarlarına neler söylemek istersin?
Sonunda kadar şampiyonluğa inanıp en son ana, bu zamana kadar yaptıkları gibi desteğe devam etmelerini istiyorum. Eğer tüm şehir olarak inanıp olumlu sinerji yayabilirsek Allah’ın izniyle hedeflediğimiz şampiyonluk gelecektir. Onları seviyorum ve yine onları saygı ve özlemle selamlıyorum.

Bu keyifli röportaj için Muharrem Ozan Cengiz’e teşekkürlerimle... 

Röportaj: Arda KARAKAŞ


Yorumlar

Daha yeni Daha eski