RÖPORTAJ | AHMETHAN KÖSE


Fenerbahçe’nin sezon başında Kırklarelispor’a kiraladığı santrfor Ahmethan Köse sorularımızı cevapladı.


1-Sezon başında Fenerbahçe’den, Kırklarelispor’a kiralık olarak transfer oldun. Bu sezon Kırklarelispor ile beraber büyük bir çıkış gösterdin. Bu sezonki performansın hakkında ne düşünüyorsun?

Cevap: Evet, dediğiniz gibi güzel bir sezon oluyor benim için. Sezon başında da gelirkenki hedefim buydu zaten, kendimi olabildiğince geliştirebilmek... 

Bunun için Kırklarelispor benim için hem bu yönüyle hem de bana verdiği destek ve güven anlamında çok önemli bir kulüp. Hem şehir olarak hem kulüp olarak çok güzel ve benim gibi kariyerinin başında olan futbolcular için performanslarının yüzde yüzünü verebilicekleri bir ortama sahip bir kulüp. Şehrin ve kulübün bu tutumu benim de performansımı çok olumlu etkiliyor tabii. 

2-Sezon başında Cocu veya Comolli’nin raporu doğrultusunda mı kiralık olarak Kırklarelispor’a transfer oldun? Yetersiz mi görüldün, seni düşünmediklerini mi söylediler? Herkes bu konuyu merak ediyor, bize bu süreçten bahseder misin? 

Cevap: Ben hem Cocu ya, hem Comolli ye bu sene oynamak istediğimi belirttim, düzenli olarak bunun benim gelişimim ve kariyerim için daha iyi olacağını ilerleyen süreçtede oynamış bir oyuncunun onlara oturan bir oyuncudan daha yararlı olacağını belirttim. Bu konuda aynı fikirlere sahiptik ikisiylede. Daha sonra Slimani’nin de transferinden sonra benim kiralık olarak ayrılabiliceğimi belirttiler, daha sonrasında da Kırklarelispor’la anlaştım.

3- Fenerbahçe yetkilileri, Kırklarelispor’daki maçlarını izleyip, raporluyorlar mı? Performansını takip ediyorlar mı? 

Cevap: Evet takip ediliyor. Yayın olmadığı için biraz daha zor oluyor ama İstanbula yakın olmasından dolayı maçlar seyrediliyor. Ben de iletişim halindeyim.

4- Kırklarelispor ile kariyerinde iyi bir çıkış yakaladın. Geleceğe dönük hedeflerin nelerdir? 

Cevap: Futbolda hedefler her zaman ulaştığın yerin bir adım ilerisidir. Ben de her zaman bir adım ilerisi için çalışıyorum ama nihai hedef Milli takım.
5-Fenerbahçe’den Kırklarelispor’a transfer olmadan önce bir önyargın var mıydı? Sonuçta Fenerbahçe’den 2.lig ekibine transfer oluyorsun. Kırklarelispor ve şehir ile alakalı duygu ve düşüncelerin neler? Şu anda kulüp ve taraftar ile iyi bir ilişkin olduğunu biliyorum.

Cevap: Tabiki kolay değil, yaklaşık 10 yıldır içinde bulunduğum camiadan ayrılıp başka bir takıma başka bir şehire gitmek...
Ancak bu süreç futbolcularda çok hızlı gelişiyor, o yüzden bu durumun yaşanacağını bildiğim için her duruma hazırlıklı şekilde geldim ben Kırklarelispor’a. Ancak o kadar güzel karşılandım, çok değer gördüm ilk günden bugüne kadar, hala da görüyorum. Çok güzel bir sevgi ve saygı ortamı var burada. O yüzden dediğim gibi o alışma süreci benim için çok hızlı oldu. 

6- Fenerbahçe’nin şuandaki durumu hakkında ne düşünüyorsun, biliyorsunki tarihinde daha önce böyle bir durumu yaşamamış bir kulüp. Neler söyleyeceksin? Son olarak da sen Kırklarelispor’a transfer olduktan sonra Slimani ve Frey transfer edildi. Fenerbahçe gol sorunu yaşadı, bu durum hakkında da bir şey söylemek ister misin? 

Cevap: Fenerbahçenin bu sezon içinde bulunduğu durum tabiki herkes için çok zor ancak Fenerbahçe her zaman zorlukların üstesinden gelebilmiş bir kulüptür. Bu zorlu süreçtende en kısa zamanda çıkacaktır.
Kişiler üzerinden fikir beyan etmem doğru olmaz.

Röportaj: Arda KARAKAŞYorumlar

Daha yeni Daha eski