SALİM KAYA, KIRKLARELİSPOR’A MI DÖNÜYOR?

Bayburt İÖİ’den ayrılan Salim Kaya’nın yeni adresi neresi olacak? 
Alt liglerin tozunu yutmuş Salim Kaya, futbol hayatına 2003/2004 sezonunda Bakırköyspor’da başladı. 2 sene top koşturan Kaya, ardından 3 sene Karagümrük için ter döktü. Ardından sırasıyla; Körfezspor (4), İstanbulspor, K.İskenderun, Tepecikspor ve Tarsus İdman Yurdu’nda forma giydi. 


Yine ardından 2013/2014 sezonunda Kırklarelispor’a transfer oldu. Kırklarelispor  formasını 5 sene boyunca terleten Salim Kaya, yeşil-beyazlı ekibin taraftarları için büyük bir önem taşıyor. Salim Kaya, Kırklarelispor’da 5 sene boyunca toplamda 100 maça çıktı. Bu dönemde Kırklarelispor taraftarları adına birçok beste yaptı. Her güzel hikaye gibi, Salim Kaya ve Kırklarelispor birlikteliği 2017/2018 sezonunda son bulmuştu. Bu dönemde yeşil-beyazlı ekipte fazla forma bulamayan deneyimli futbolcu 2018/2019 sezonunda Bayburt İÖİ’ye transfer oldu. 2018/2019 sezonunun ilk devresinde TFF 3. Lig 3. Grupta namağlup olan Bayburtspor takımının parçasıydı. Bu dönem Bayburtspor’da 1 kez ilk onbir de olmak üzere, toplam 9 maçta forma giydi. Burada da aradığı forma şansını yakalayamayan deneyimli futbolcunun, takımı ile devre arasında yolları ayrıldı. 

Bu konu üzerine Tribün Ajans ekibi olarak Salim Kaya’ya ulaştık ve güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte o söyleşi...
A.K : Bayburtspor İÖİ ile yollarınız neden ayrıldı? 
S.K : Hem yönetimsel, hem de finansal anlaşmazlıklar yaşandı, bu sebepte yollarımızı ayırdık.
A.K : Bu ayrılıktan sonra sana veya menajerine gelen teklifler var mı, hangi liglerden?
S.K : Menajerlerle ve kulüp menajerlerinden gelen teklifler var ancak birkaç gün bekleyeceğim. 
A.K : Kırklarelispor ile görüşmen oldu mu, Kırklarelispor taraftarının sende ki değerini biliyorum. Kırklarelispor’a tekrar dönüş yolun açık mı?


S.K : Ben Kırklarelispor’a çok büyük hizmet ettim. Kırklarelispor’a dönüş yolum var gibi görünüyor, şimdilik her şey olumlu. Bir aracı ile Bilgin Erdem ile konuştuk. Şimdilik o da bana açık kapı bıraktı. 
HABER: Arda Karakaş

Yorumlar

Daha yeni Daha eski