Röportaj | İhsan Uğur Göktaş

Adanaspor’dan transfer teklifi nasıl geldi? Payasspor’dan ayrılış sürecin nasıl gerçekleşti? 
Ben sezon başı Sivasspor’un futbolcusuydum. Sivas ile sözleşmem bitiyordu. Payasspor beni bonservisim ile istedi, transfer etti. Daha sonra bu sene sezonun ilk yarısını çok iyi geçirdim, çok iyi maçlar çıkardım. Menajerler ve scoutlar performansımı takip etmişler. Adanaspor camiasının da değer verdiği Ali Asım Balkaya transferimde önayak oldu.
Adanaspor’da birçok stoper bulunuyor, forma savaşı vereceksin. Şimdiye kadar kadar alt liglerden oynadın. Uyum sıkıntısı yaşayabileceğini düşünüyor musun? Forma savaşı vermeye hazır mısın?
Forma savaşı zor tabi ki ama kesinlikle bu savaşa gireceğim. Hiç görmediğim bir lig değil, Sivasspor’da yaklaşık 1,5 sene kaldım. Roberto Carlos’un Sivasspor kadrosundaydım.Daha sonrasında kiralık olarak gönderildim, şu an maç eksiğim yok. Takımıma katkı vermek için hazırım. Gittiğim her yerde sevildim, oynadım ve tutuldum. Formayı almak çok zor ama sezon sonuna kadar savaşacağım. Elimden geldiğince katkı yapacağıma inanıyorum.

Daha 24 yaşındasın Adanaspor senin kariyerin için büyük bir adım olacaktır kuşkusuz. Hedeflerin ne, ilerleyen yıllarda senin 3 büyük takımımızda görebilecek miyiz?
Her futbolcunun olduğu gibi benim de bir hayalim var, milli takım da oynamak istiyorum. Öncelikli hedefim Adanaspor’da kalıcı olmak, orada katkı sağlamak istiyorum. Daha sonrasında da tabiki her futbolcu 3 büyük takımımızda oynamak ister. Allah nasip ederse, oralarda oynmayı isterim. Ama ilk olarak odaklandığım hedeflerim; Adanaspor’da kalıcı olup A Milli Takımda forma giymek.

3.lig de one çıkan stoperlerden biriydin, başka takımlardan teklif aldın mı? Aldıysan eğer neden Adanaspor’u tercih ettin?
Payasspor Kulüp Başkanının bana söylediği kadarını biliyorum. Şahsıma gelen başka bir teklif yoktu. Kulüpler, başkanlar ve hocalar arasında geçen diyaloglar olmuş sanırım. Denizlispor teknik direktörü Yücel İldiz’in beni yakından takip ettiğini söylüyorlardı. Sezon sonu için beni ikna etmeye çalıştılar. Adanaspor’a gelirken bile beni ikna etmeye çalışmışlardı. Bu sezon sonunu bekleyemeyeceğimi, vaktimin geldiğini düşündüm. Adanaspor’da benim ilk tercihim oldu. Adanaspor zaten camia olarak da çok büyük camia. Bu kulüpte oynamak her futbolcuya nasip olmaz. Ben bu büyük taraftarın karşısında oynamak için Adanaspor’u tercih ettim diyebilirim.

Kendine örnek aldığın stoperler var mı?
Sadece bir futbolcuyu örnek almıyorum. Şu anda bile maç izlemeye devam ediyorum. Dünya daki üst düzey stoperleri izleyerek bir şeyler öğrenmeye gayret ediyorum. Bu anlamda çok fazla maç izliyorum. Müsait olduğumda lig maçlarını canlı olarak izlemeye gayret ediyorum. Dediğim gibi örnek aldığım bir kişi yok. İyi ve doğru olan her şeyi kendime katmaya çalışıyorum.

Son olarak Adanaspor taraftarına neler söylemek istersin? 
Cevap: Adanaspor çok büyük bir camia, taraftarlarımız var. Burada kendimi sevdireceğime, kabul ettireceğime dair hiçbir şüphem yok. Adanaspor’a katkı verip onları mutlu edeceğim, buna inanıyorum.

RÖPORTAJ: Arda Karakaş

Yorumlar

Daha yeni Daha eski