Bölgesel Amatör Lig efsanesi; Birol Öztürk

                             
Futbol hayatına 11 yaşında Köprücespor’da başlayan 1988 Edirne doğumlu Birol Öztürk sırasıyla Ergene Velimeşespor, Edirne Spor Gençlik, Edirnespor, Fener Köyü, Malkara Belediyespor, Ergene Velimeşespor, Tekirdağspor, Edirnespor, Şile Yıldızspor ve şu an Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş’de forma giymektedir.

Tekirdağspor ve Şile Yıldızspor’u 3. Lig’e çıkmasında başrol oynayan Birol Öztürk profesyonel olarak sadece 2015-2016 sezonunda Tekirdağspor forması giymiştir. Kariyeri boyunca forma giydiği 164 karşılaşmada attığı 105 gol ile alt liglerde ulaşılması zor bir istatistiğe sahipken, Bölgesel Amatör Lig’de forma giydiği 123 maçta 82 gol atarak Bölgesel Amatör Lig’in en golcü futbolcusu konumundadır.

Birol Öztürk 2014-2015 sezonunda Tekirdağspor’da oynadığı 26 maçta 27 gol atarak maç başı gol ortalamasıyla dünya yıldızları arasında listedeki yerini almıştır.


Oynadığı hırslı futboluyla, hızlı ve golü koklayan yapısıyla, her an golle burun buruna gelen Birol Öztürk  kaleye çektiği şutlarda bulduğu gollerle maç başı 0.64 gol ortalamasıyla ulaşılması zor bir istatistiğe sahiptir, bir nevi ona Bölgesel Amatör Lig’in Trakya efsanesi demek yanlış olmaz. Tribün Ajans ailesi olarak Birol Öztürk’e şu an formasını giydiği Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş’de ve gelecek futbol yaşantısında başarılar dileriz.

Haber: Enes Yakut

Yorumlar

Daha yeni Daha eski