ANALİZ | AYTAÇ SULU

20'li yaşlarının ortalarında Gençlerbirliği'ne geldi fakat çok fazla süre alamadan gönderildi. Türkiyeye gelmeden önce Almanyada 4.lig seviyesindeki regionalliga (Bölgesel Lig ) oyuncusuydu. Futbolu 30'lara geldiğinde olgunlaştı ve Darmstadt'da potansiyelini tam olarak buldu. Darmstadt ile 3.ligden 1.Bundesligaya kadar çıkarken oyununu da çok geliştirdi.

Lider karakterli bir oyuncu olmasından dolayı hem savunmanın organizatörlüğünü ele aldı hem de takımın kaptanı olmayı başardı. Fiziksel olarak kuvvetli bir oyuncu ancak yaşı da ilerledikçe ağırlaşmaya başladı. Ki kariyerinin hiçbir döneminde çabuk bir oyuncu değildi. Pozisyon sezgisi sayesinde ağırlığının yarattığı handikapı kapatabiliyor. Hücuma katılmayı sever. Özellikle duran top ve kornerlerde ileri çıkıp gol arar ve takıma ciddi bir skor katkısı verebilir.  Darmstadt döneminde bu konuda ligin en iyilerinden biri olmayı başarmıştı.

Mevcut fiziksel durumuyla süper ligde orta halli bir takımda en kötü ihtimalle rotasyona girebilirdi. 1.ligde direkt oynardı. 2.ligde ise net şekilde fark yaratır. Samsunspor için çok iyi transfer. Ha bu arada şunu da not düşelim. Takımdan ayrılmayı kendi istedi. Darmstadt ondan memnundu.
Analiz / Tansu Gürsel

Yorumlar

Daha yeni Daha eski