RÖPORTAJ | ÜNİ-SAM / LİSE-SAM


  1- Kısaca oluşumları tanıyabilir miyiz. (Üni-Lise)

Üniversiteli Samsunsporlular 2013 temmuz ayında ortaya çıkan, ülkemizdeki taraftar portföyü dışında bir taraftarlığın olduğunu göstermeyi amaç edinen Samsun ve Samsunspor sevdasını samsun dışındaki illerde de yaşatmayı hedefleyen, şehrin çıkarlarını her zaman en üst düzeyde gözeten ve bütün Üniversiteli Samsunsporluları bir arada tutmaya çalışan bağımsız bir oluşumdur.


Lise Sam bilinçli bir nesil yetiştirmeyi, üniversite okumayı, herşeyden önemlisi iyi insan olmayı amaçlayan ve bu bağlamda bütün liseli olan Samsunsporlu gençleri bir arada tutmayı amaçlayan bir oluşumdur.


   2- Üniversiteli Samsunsporlular ve Liseli Samsunsporlular oluşum fikri nasıl ortaya çıktı ? (Üni-Lise) 

 Üni-Sam günümüze kadar Samsunspor ile ilgili akademik bir bakış açısı olmadığından ve tüm üniversite okuyan öğrencilerin dağınık bir biçimde bulunmasından dolayı ortadaki boşluğun giderilmesi için bir araya gelmiş ve bu boşluğu nasıl doldurabiliriz düşüncesiyle ortaya çıkmış olan fikir oluşumudur.

Lise-Sam Üniversite okuyan Samsunspor’lu sayısını arttırmak ve geleceğin taraftarlarını daha bilinçli olmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkmıştır.

   3- Yaptığınız çalışmalardan kısaca bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz (Üni-Lise)  

  Üni-Sam genel olarak Samsunspor taraftarlığını alışılmışın dışına çıkmak için sosyal yardım projelerini daha ağırlık verir ve bu bağlamda gerek birçok köy okulu yardımı yaparak ufak kardeşlerimizin içindeki Samsunspor bilincini uyandırır gerekse birçok şehit gazi dernekleri ziyareti, çocuk esirgeme yurtları ziyaretleri, engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılabilecek her türlü yardımı amaç edinmiş ve bunun yanında birçok sosyal yardım projeleri gerçekleştirmektedir.

Lise-Sam yukarıda da belirttiğimiz gibi liselerde Samsunspor’luluk bilincini aşılamak amacıyla sene başlarında Samsun ‘da ki liselerde seminerlerin düzenlenmesi hem Samsunspor’un hem de Üni-Sam ve Lise-Sam’ın tanıtılmasında büyük rol oynamaktadır.

  4- Büyüyen ve her geçen gün sesi duyulan bir Üniversite oluşumu var?   Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz , hikayenizi sizden dinleyebilir miyiz? (Üni)

 Üni-Sam’ın asıl başarısı üyelerinin kayıtsız şartsız kardeşlik duygusunu ve ortak paydamız olan Samsunspor aşkı ile bir araya gelmesidir. Oluşumumuzda herkes kendi görevini ivedi ile yerine getirmektedir. Gerek Samsunspor ile ilgili fikir alışverişlerimiz olsun gerekse sosyal yardım projelerimiz için yaptığımız özel toplantılarımız ile tüm üyelerimizin fikirleri bir çatı altında toplanarak projelerimizi gerçekleştirmekteyiz.

  5- Ekibinizde öğrenci ve yeni mezunlara hangi alanlarda ve ne oranda yer veriyorsunuz?  (Üni)

  Ekibimizde üniversite okuyan ya da mezun ve Samsunspor’luluk duygusu bilincinde olan herkese yer vermekteyiz. Ancak kimi tecrübe isteyen görevlerde daha çok mezunlara yönelik görevlendirme yapıyoruz.


  6- Liseli Samsunsporlular nasıl bir yol izliyor, oluşumun size bir getirisi oldu mu ? (Lise)

 Lise-Sam belirli bir getiri gözetmeksizin kurulmuş bir oluşumdur. Burada asıl amaç üniversite okuyacak olan üyelerimize en doğru bilgileri vermek için ve bununla birlikte kültür düzeyi yüksek taraftar ortamı yaratmak ilk hedefimizdir.

  7- Üniversiteli  Samsunsporlular oluşumunda yaklaşık 50 adet kız üye olduğunu duyduk, bu birlikteliği nasıl sağlıyorsunuz ? (Üni)

 Bünyemizde kadın üyelerimiz ve onlardan sorumlu bir yönetim kurulu üyemiz bulunmaktadır. Bizim en büyük artımız her platformda empatidir. Olayı ya da durumu her yönüyle düşünülmesi gerektiğinde kadın üyelerimiz bizlere çok farklı bir bakış açısı katmaktadırlar. Bilinmelidir ki Üni-Sam’da asıl olan saygı, sevgi ve fikirlerdir.

  8- Bu sezon Samsunspor için önemli bir sezon Uyanış Sezonu, bu sezon hakkında ne düşüyorsunuz ? (Üni-Lise)

 Bildiğiniz üzere geçmiş sezonlarda çok büyük yönetim kaynaklı problemler yaşayarak Ptt 1.lige veda ettik. Bu sezon Sn. Başkanımız İsmail Uyanık sayesinde çok güzel bir başlangıç yaptık. Umarız Samsunspor ismi eski günlerdeki gibi gerekli konuma en kısa zamanda gelecektir. Bu bizim en büyük temennimiz.

  9- Son olarak eklemek istedikleriniz var mı? (Üni-Lise)

Ünisam olarak da Lisesam olarak da hedeflerimize ulaşmak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.  Türkiye ve yurtdışında oluşumlarımıza katılmak isteyen tüm arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarından ve şehir temsilciliklerinden bize ulaşabilirler. Röportaj için ayrıca teşekkür ederiz.
                                                                                       RÖPORTAJ: Bulut TUKSAL
     

Yorumlar

Daha yeni Daha eski