Oyuncu Raporu | Metin Sevinç


Bu yazımızda Ş.Urfasporun yeni transferi Metin Sevinç'i ele alacağız. Geçtiğimiz sezon Fethiyespor formasını terleten başarılı oyuncu Ş.Urfaspora transfer oldu. Geçen sezon ben de kendisini canlı izleme imkanı bulmuştum. Hayran kalmıştım oyun tarzına. Fethiyespor geçen sezon ligde kalmayı başarırken; Metin önemli katkılarda bulunmuştu.
Fethiyespor forması ile 31 maça çıkan Metin, bunların 21'ine ise ilk 11'de başlayıp; 4 gol attı. 7'de sarı kart gördü. Beşiktaş A2 takımında futbola başladı. Kasımpaşa A2 takımında da oynadı. Alt yapısı oldukça sağlam. Sağ açıkta oldukça etkili. Kaleye dikine giden efektif bir oyuncu. Günümüzde bu tip oyuncular artık çok az. Kolay adam eksiltebilen, arkadaşlarına iyi servisler yapan, uzaktan etkili şutları olan bir oyuncu. İçe kat ederek oynaması da önemli bir artı. Özellikle boş alan buldu mu rakibi bayağı hırpalar.
Ş.Urfaspora dış saha maçlarında faydalı olacaktır!
Ş.Urfaspora özellikle dış saha maçlarında faydası dokunacaktır. İçerdeki maçlarda ise skor üstünlüğünü ele alırlarsa eğer rakip açılmak zorunda kalacaktır. Bu durum Metin için büyük fırsat. Bulduğu boş alanları iyi değerlendirecektir. Ş.Urfaspor 2'yi, 3'ü bulabilir skorda. Ş.Urfaspor taraftarları iyi bir oyuncu izleyecek. Eksileri ise savunmaya yardım konusunda bazen istenilen katkıyı veremiyor. İleri uçta gücünü daha ekonomik kullanmalı. Metin Sevinç ve Ş.Urfaspora yeni sezonda başarılar dilerim.
SERTAÇ BAĞATUR

Yorumlar

Daha yeni Daha eski