OYUNCU RAPORU | BARIŞ ALICI


Transfer sezonu açıldığından beri transferler çalışmalarını büyük gizlilik içerisinde yürüten Fenerbahçe ilk transferlerini dün açıkladı. Altınordu’dan Barış Alıcı ve Berke Özer'i kadrosuna katan Fenerbahçe, yeni Fenerbahçe'nin nasıl olacağına dair sinyallerini vermeye başladı. Türk futbolunun altın çocukları olarak adlandırılan 2 genç ismi bu zor dönemde transfer edebilmek bir transfer başarısıdır. İşte geçen sezona damgasını vuran ve Fenerbahçe’nin yeni transferi Barış Alıcı’nın analizi;

KİMDİR?
1997 İzmir doğumlu olan Barış Alıcı, Başkan Seyit Mehmet Özkan'ın futbolcu madeni Altınordu altyapısından çıkan ve Türk futbolu için gelecek vaat eden isimlerden.


NEREDE OYNAR ?
Genelde sağ kanatta oynayan Barış Alıcı, sol kanatta da oynayabiliyor. Ama kesinlikle sağ çizgi oyuncusu olarak kalmıyor. Sürekli içe kat ederek oynamayı seviyor ve takımının 3.bölgede hızlı çoğalmasını katkıda bulunuyor.NELERİ İYİ YAPAR?
Bire birde iyi olan Barış, son vuruşlarını da geçtiğimiz senelere göre çok daha iyi yapıyor. 3.Bölgede nerede duracağını çok iyi bilen genç oyuncu bu sezon attığı 10 golün birçoğunu pozisyon bilgisinden dolayı attı dersek yanlış olmaz. Toplu koşuları hızlı yapan ve topla mesafe kat edebilen, bileklerine hakim, dikine oynayan ve sürekli kaleyi düşünen bir yapısı var. Ayrıca takım savunmasına da çok fazla katkı sağlayan enerjik bir oyuncu.


GELİŞTİRİLEBİLİR YÖNLERİ
Son vuruşları daha önceki senelere oranla, geçen sezon daha geliştirmiş olsa bile daha iyi olmalı ve olacaktır da.
Ayrıca pozisyon bilgisi çok iyi olmasına rağmen artık daha kapalı savunmalara karşı mücadele edeceğini düşünürsek yeni oyun anlayışı ve rakip takımların önlemlerine göre geliştirebilir ki Cocu bu konuda ona çok yardımcı olacaktır.

HAZIRLAYAN: DEMİR TELLİOĞLU

Yorumlar

Daha yeni Daha eski