Röportaj | Eyüp Yıldız


Galatasaray basketbolunda bir sessizlik hakim. Bu tabloyu genel olarak degerlendirir misiniz? Aslında tablo çok iyi gözükmüyor ama Oktay Mahmuti ismi herkese güve aşılıyor. Hocanın şartlar ne olursa olsun iyi bir kadro kuracağına dair umutlar var. Açıkçası ben de böyle düşünüyorum. Hoca transfer listesini hazırlamış durumda. Erkek basketbol takımının 4-5 milyon dolar civarı olacağı konuşuluyor. Sizce ne kadar bir bütçe ayrılmalı ve nerelere takviye yapılmalı?
5 milyon dolar ne iyi bir bütçe ne de kötü bir bütçe, hoca daha önce bu civarda bütçelerle başarılı oldu. Ayrıca Galatasaray markasını da doğru kullanabilirse camia iyi oyuncular çıkışa geçmek ve gözönünde olmak için Galatasaray'ı tercih edebilir. Kısaca akıllı bir şekilde bütçe kullanılabilirse ve daha da önemlisi taraftar desteği sağlanırsa Galatasaray başarılı olabilir.

Kadın basketbol takımında koç ile yollar ayrıldı. Yeni koç için Efe Güvenin adı geçiyor. Siz bu hamleyi nasıl değerlendiriyorsunuz ?
Ben bu hamleyi doğru bulmuyorum, Efe Güven'in tecrübesi kariyeri Galatasaray'ı çalıştırmak için yeterli değil. Bir takım isimleri devreye sokarak koçluk yapmaya çalışıyor. Yönetim böyle bir hamle yaparsa bence hatalı olur. Geçen sezon erkek takımında Erman Kunter'le yaşanan sorunlar bu sezon kadın takımında yaşanabilir düşüncesindeyim.
Cihan Öten

Yorumlar

Daha yeni Daha eski