KUZEY VE ORTA AMERİKA KITASI


Üst üste 7. kez kupada yer alan Meksika bu seviyenin müdavimlerinden kupanın en zayıf olarak nitelendirilen Panama'nın ise Birleşik Devletleri geride bırakıp kupaya katılma başarısını gösterdiğini belirtmek gerek öte yandan bir önceki kupada çeyrek final oynama başarısı gösteren Keylor Navas ve arkadaşları özelinde Kosta Rika altı çizilecek ekip konumunda.Elemelerin son maçında aldığı yenilgiyle 21 puan toplayıp kupaya katılma başarısı gösteren Meksika kupanın her zaman olduğu gibi renk katan takımlarından olacaktır. Ayrıca 23 kişilik kadroda kendine yer bulan 39 yaşındaki Rafa Marquez'in beşince kez kupada yer alma başarısı gösteren 4.oyuncu olarak tarihe geçtiğini de belirtelim. ( Antonio Carbajal-Meksika, Lothar Matthäus-Almanya, Gianluigi Buffon-İtalya )

OLAĞAN ŞÜPHELİLER

HIRVING LOZANO22 yaşındaki oyuncu sezonu tüm kulvarlarda 19 Gol/7 Asistle tamamladı Aquino,Vela,Corona,Damm gibi oyuncularla hız açısından kıyaslanabilir ancak bitiricilik noktasında hepsinin önünde olduğunu düşünüyorum.

" Chucky " lakaplı oyuncunun ismi sık sık Premier lig ekipleriyle anılmakta özellikle Chelsea oyuncuyla oldukça yakından ilgileniyor, takımın yarısına yakını " 30 yaş üstü adamlar" dan oluşmakta gençlik ateşi ve dinamizmiyle fark yaratak isimlerin başında Lozano geliyor.

JOEL CAMPBELL2014'teki İngiltere, İtalya ve Uruguay'ın bulunduğu grupta lider olmalarına bahis bürolarınca 1 e 400 gibi çılgın bir oran verilmiş olsa da onlar imkansızı başarmışlardı ve başrolde Joel vardı tabii ki Keylor Navas'ın inanılmaz perfomansını atlamak olmaz.

Kosta Rika'nın Campbell'ın Bryan Ruiz'le geçtiğimiz kupada oluşturduğu etkileşime oldukça fazla ihtiyacı var sezonu Real Betis'le geçiren Premier lig patentli oyuncudan beklenti oldukça yüksek.

ISMAEL DIAZ


Elbette Panama'yla ilgili değerlendirme yapacak kadar kötü bir çocukluk geçirmedim ancak dikkatimi çeken isim Porto tedrisatından geçmeyi başarmış ayrıca kadroda 10 numaralı formasyıla yer alan Diaz oldu hakkında pek fikir sahibi olmasam da bu sezon Deportivo II formasıyla 12 maçta 6 gole imza attığını belirtmekte yarar görüyorum.

SÜPER GÜCÜNÜ ARAYAN KITA

ABD Pulisic'li kadroyla burada yer alsa belki bir ihtimal verilebilirdi, ancak yine de formda bir Meksika herşeyi başarabilecek kapasitede, F grubundan Almanya ile birlikte üst tura çıkabileceğini öngörüyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, keyifli bir kupa olması dileğiyle, sevgiler...
FIRAT VERAL

Yorumlar

Daha yeni Daha eski