Ankaragücü'nde tek gündem Transfer


İki sezondur şampiyon olan Ankaragücü bu sezon da iddialı bir kadro kurmak için çalışmalara başladı. Yaptığı doğru transferlerle iki sezondur adından sıkça söz ettiren Ankaragücü yeni sezonda İsmail Kartal’ın doğrultusunda transfer dönemine hızlı girmek istiyor. Gidecek oyuncular bir, bir belli oluyor. İsmail Kartal’ın takımda düşünmediği oyuncular şöyle sıralanıyor; İlhan Parlak, Mehmet Sak, Ferhat Kiraz, Emre Koyuncu, Kibong Mbamba, Abdülkadir Kayalı veAlihan Kubalas ile yolların ayrılması bekleniyor. İsmail Kartal’ın Arif Morkaya, Kenan Özer ve Kehinde ile özel bir görüşme yapması bekleniyor. Bu üç oyuncuyla görüşülecek ve takımda kalıp,kalmayacakları belli olacak. Ayrıca Yusuf Abdioğlu Hatayspor ile anlaşmaya vardı.
Yeni alınacak oyuncular titiz ve gizli bir şekilde araştırılıyor. Ankaragücü yönetimi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ve Ankaralı İş adamlarından gelecek yardımlarla iddialı bir kadro oluşturmak istiyor. Transfer gündeminde olan isimler şu şekilde ;
İlk transferini Sivasspor'dan Thievy Bifouma ile gerçekleştiren Ankaragücü, Göztepe ile sözleşmesini fesheden Selçuk Şahin, Bursaspor ile yollarını ayıran Cristobal Jorquera, Caen’de oynayan Herve Bazile, Galatasaray’da forma şansı bulamayan Ahmet Çalık, İsveç’in Hacken takımında oynayan Alhassan Kamara ve geçen sezon Karabüksporda kiralık oynayan Luis İbanez gibi isimlerle ilgileniyor.
ŞEFİK TEKİNIŞIK


Yorumlar

Daha yeni Daha eski