SCOUTİNG & ANALİZ / Batuhan Kansu

Tribün Ajans olarak yeni bir içerik ile karşınızdayız. Alt liglerde ki kulüpler için ülkemizde ki genç futbolcuları izleyip, notlar tutacağız.


BATUHAN KANSU Doğum Tarihi : 15.09.1998
Mevki : Sol Açık
Güncel Kulüp : Edirne İl Özel İdare Spor
Lig : Edirne 2. Amatör Ligi

ETKİLİ YÖNLERİ

Batuhan, zaman zaman sağ ayağıyla çok sert şutlar çıkarabiliyor, bu özelliği de onu duran toplarda etkili kılıyor. Ayrıca sağ ayak dışını etkili bir şekilde kullanıyor. Duran topları onun ve takımı için bir joker gibi. İsabetli ve uzun paslarda ciddi anlamda başarılı, oyunun yönünü bir pasla ile değiştirebiliyor. Ayrıca takım arkadaşlarının boş koşularına cevap verebiliyor, ara pasları atmayı seviyor.
Takım arkadaşlarına yardımcı olarak bir takım oyuncusu olduğunu gözler önüne seriyor.

Günümüz futbolunda kanat oyuncularının hızları çok önemli, hızlı bir kanat oyuncusu rakip savunmayı çok rahat bozabilir. Batuhan Kansu'nun en önemli meziyetinden birisi de hızı...
Yaptığı boş koşular üzerine aldığı ara paslar onun için çok önemli. Hızıyla rakip oyuncuyu oyundan düşürebiliyor, birebirde oldukça etkili. Hızlı bir kenar oyuncusu maça damgasını vurabilir, bu sezon takımının 1.Amatör Ligi'ne çıkmasında etkisi büyük.Ayrıca Batuhan sağ ayağını çok iyi kullandığı için çok rahat bir şekilde rakip ceza sahasına girebiliyor, bu da rakip savunma için önemli bir tehdit.
Birebirde etkili oluşu antrenörü için 3. bölge de bir güven. Mücadeleci bir futbolcu olması yine etkili bir özelliği, maç esnasında enerjisini çok iyi kullanıyor, kondisyon olarak maça daima hazır. Takımla birlikte hızlı çıkışlarda topu çok hızlı bir şekilde ileri taşıyabiliyor. Dikine oynayabilme özelliğinin olması onu özel kılıyor, top sürmeyi çok seviyor. 

İSTATİSTİK

Batuhan Kansu, bu sezon 5 maçta 7 gol, 9 asistlik bir performans sergiledi. Bu performansı ile Edirne 2. Amatör Ligi'nde takımı Edirne İl Özel İdare Spor ile bir üst lige çıktı ve üst liglerde ki takımlara göz kırptı. Bu istatistiği ile takımının bir üst lige çıkmasında çok büyük bir rol oynadı.


OLUMSUZ YÖNLERİ 

Batuhan, takım içi sürtüşmeler de zaman zaman moral bozukluğu yaşıyor, bu da maç içinde ki performansına yansıyor. Maç devamında enerjisini yüksek oranda ileride kullanıyor, defansta daha ağır kalıyor. O hızını 3.bölge de kullanması önemli ancak defansta, forvet bölgesine göre müdahalelerde geç kalıyor. Top sürmeyi ve dikine bir oyun tarzı olduğunu söylemiştik, zaman zaman bencillikleri olabiliyor.

Pas atmak yerine şut atma girişiminde bulunuyor. Maç içerisinde ki moral bozukluğu ve hassasiyeti bunda önemli rol oynuyor.

Yine zaman zaman dönen toplarda maçtan koptuğu için takipçilikte sorun yaşıyor. TRİBÜN AJANS RAPORU

Öncelikle Batuhan Kansu'nun mücadele ettiği lige göre daha üst düzey bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Bu sezon ki istatistiği de bunu gözler önüne seriyor. Takımının bir üst lige çıkmasında çok büyük bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Hızı, şutları, birebirde etkili oluşu ve araya atılan paslarda koşuları onun adına ilerleyen senelerde büyük bir avantaj olacak. Daha 19 yaşında olması da ülkemizde ki kulüpler için önemli bir nokta. Olumsuz yönleri de  duygusal ve kazanma azmi adına yapılan davranışlar olması da bir genç futbolcunun bunları tecrübe ile atlatabileceğini düşünüyorum. 2-3 sene sonra onu çok farklı yerlerde görebileceğimizi düşünüyorum.
NOT: Scout/Analiz raporu yazılan futbolcuların en az 5 maçı izleniyor.

ARDA KARAKAŞ

Yorumlar

Daha yeni Daha eski