RÖPORTAJ : OKTAY ERAMİLRÖPORTAJ : OKTAY ERAMİL


Antalyaspor'un geleceği;

Türkiye'nin geleceği; AKADEMİ LİG'LERİ..

Antalya denince akla deniz,kum,güneş ve harika yaz akşamlarının yanı sıra elbette futbol gelir.. 

A takımda iyi başlayan sezonda işler pek yolunda gitmese de altyapısı geleceğe umut verir durumda.

U-21 Ligini ele alacak olduğumuzda bir çok yetenekli oyuncuya sahip olan Antalyaspor'da özellikle birkaç oyuncu göze çarpıyor.
Bunlarda birtanesi de Fransa doğumlu Türk oyuncu Oktay ERAMİL.

1997 Doğumlu Oktay sol bek oyuncusu. Son olarak deplasmanda oynanan Kasımpaşa ve Fenerbahçe maçlarında gol ve asistleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bizde sizleri bu genç yetenekle tanıştırmak istedik.

Bu genç yeteneğimizin hikayesini kendisinden dinleyelim işte Oktay ERAMİL.


Futbol benim için herşeyden önce geliyor. Futbola ilk başladığım kulüp Fransa'nın PVFC Oyonnax takımıydı.

Türkiye'de 2.Lig kalitesinde ve yaşadığım bölgenin en iyi takımıydı. Antremana ilk gittiğim gün çok heyecanlıydım. 
Daha önceden tanıdığım birkaç arkadaşımın olmasının yanı sıra yeni arkadaşlar edinecek olmak da beni heyecanlandırıyordu.

Burada 9 sene top koşturdum. Çok çalışıp kendimi göstermek, kanıtlamak istiyordum. Hedeflerim vardı. Hep daha iyisi için durmaksızın çalışıyordum.
Daha sonra bu çalışmalarımı fark eden bir kulüp oldu. JURA SUD FOOT KULÜBÜ.
Bu takım da Türkiye 2.Lig seviyesinde bir takımdı. Benim için yeni bir serüven başlıyordu.Artık daha da çok çalışmam gerekiyordu. Futbol benim için bir aşk ve ben her zaman daha iyisini istiyordum . Hala da öyle...Daha çok çalışmam gerektiğini biliyordum ve ona göre davranıyordum.İnanıyordum ki beni gören birileri mutlaka olacaktı.Ve oldu da.
David BADİA Antalyaspor'un alt yapı sorumlusu.
Maçlarımızı takip ediyordu ve benim Antalyaspor'a kazandırılması gereken bir yetenek olduğumu düşünüyordu. Ama beni izleyen başka birileri daha vardı. Türkiye 2.Lig takımlarından Kırklarelispor'da beni kadrosuna katmak istiyordu. Seçim yapmak zorundaydım ve Kırklarelispor'u tercih ederek anlaşmaya vardım. Kendi vatanımda top koşturacak olmanın heyecanı ve mutluluğuyla biran önce oynamak için sabırsızlanıyordum.
SUD FOOT Takımında 4 sene forma terlettikten sonra Türkiye serüvenim başlamış oldu. Ancak herzaman şanslı olamazsınız. Sezon öncesi 15 günlük kamptan sonra  birv sakatlık yaşadım ve Kırklarelispor'la anlaşamadım. 
Bu durum beni üzmüştü ama dünyanın sonu da değildi. Antalyaspor'un altyapı sorumlusu David Bedia ile bağımız kopmamıştı , görüşmeye devam ediyorduk. Bedia beni Antalyaspor U21 takımında görmek istediğini söyledi ve bende seve seve kabul ettim.

Burada geçirdiğim tedavi sürecinin ardından U21 takımıyla maçlara çıkmaya başladım. Böylece vatanımda, hele ki bu harika şehirdeki maceram resmen başlamış oldu.Ligin başlangıcıdın 3 hafta sonraki bizim için çok önemli olan Galatasaray karşılaşmasında ilk süremi aldım. O maçı sizlere tarif edemem. Çok yoğun duygular yaşadım, çok heyecanlıydım. Benim için çok önemli olan maçlardan birisi de deplasmanda oynadığımız Kasımpaşa ve Fenerbahçe maçlarıdı. 
Kasımpaşa karşısında iyi bir performans gösterdim ve birde gol attım. Bu maçın gol haricindeki bir diğer önemi de ailemin tribünde beni destekliyor olmasıydı. Fenerbahçe maçında da 1-0 lık skorla kazanırken gole asistle doğrudan katkıda bulunmuştum ve ailem yine tribündeydi. Onların beni destekliyor olması beni ayrıca motive ediyor ve bu da performansıma yansıyor. Babam, annem, kardeşlerim onları tribünde görmek bana güç katıyor. Futbola başlamamda ki en büyük etken babamdır. Her zaman destekçim olmuştur. Fransa'da doğup büyüyen biri olarak Türkiye'de oynamamı her zaman çok istemiş ve desteklemiştir. Annem ve kardeşlerişmde en az babam kadar destekliyorlar.
Hep daha iyi olmam için çabalıyorlar. Böyle bir aileye sahip olduğum için çok şanslıyım. Ayrıca kardeşim Ertuğrul'un da Antalyaspor U19 da olması benim için ayrı bir mutluluk.
Çok değerli hocalarımız da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Onların üzerimizdeki emeği çok fazla. David Bedia tarafından İspanya'dan getirilen çok tecrübeli bir hocamız var. Erdal Hoca.
Çok kaliteli idmanlar hazırlıyor bize. Avrupa standartlarında antremanlar yapıyoruz. Genel anlamda Türkiye ve avrupa alt yapıları arasında farklılıklar var. Avrupada çok küçük yaşta eğitimlere başlanıyor. Türkiye'de ise altyapıya çok fazla önem verilmediğini düşünüyorum.
Ama buna rağmen Antalyaspor'un diğerlerine nazaran farklı olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca buradsa çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Bir takımda arkadaşlık iyiyse orada başarı vardır. Biz bunun da çok artılarını yaşıyoruz.Burada çok mutluyum. Öncelikli hedefim Antalyaspor'da A Takıma yükselebilmek. Antalya her futbolcunun yaşamak isteyeceği bir şehir.
Burada olmak bana huzur ve mutluluk veriyor.
Tabi ki hedeflerim var. Antalyaspor formasıyla başarılı olduktan sonra 4 büyüklere ve oradan da Avrupada iyi bir takımda forma giymek istiyorum.
Birdaha ki röportajımda size buralardaki başarılarımdan söz etmeyi umut ediyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım. Sizlere de çok teşekkür ederim bana bu fırsatı verdiğiniz için.GENÇ OYUNCULARA ÖNEM VEREN BİZLERDE OKTAY'A BAŞARILAR DİLİYOR, ANTALYASPOR VE ÜLKE ADINA ÖNEMLİ İŞLERE ADIM ATMASINI TEMENNİ EDİYORUZ.


RÖPORTAJ : Nilhan GÜLAL1 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski