MUHAMMED ALİ DOĞAN-RÖPORTAJ


1-Mevcut takımın ile bu sene sözleşmen bitiyor, gelecek planların içinde neler var?

Öncelikle hedefim bu sezonu İnşallah en iyi şekilde bitirmek. Ardından Balıkesirspor’u çok sevdiğim için ilk olarak mevcut takımım ile masaya oturacağım. Ardından başka kulüpler ile görüşücem. Fakat yine söyleyeyim Balıkesir’i çok seviyorum hem bu ortamı ve hemde taraftarlarını ondan dolayı ilk amacım Balıkesir’de kalmak. 

2-Balıkesirspor’da 3. seneni bitirmek üzeresin nasıl günler geçirdin, en iyi anlaştıkların kimlerdi?

Evet, bu sezon tam 2,5 senemi bitirmiş olacağım. Bu şehirde çok güzel anılar, çok güzel arkadaşlıklar edindim. Yaşadığım en güzel yıllardandı kesinlikle. Anlaşamadığım biri yoktu ama en iyi anlaştıklarıma Ragıp (Başdağ) Abi, Yiğit (Gökoğlan) Abi, Kerim Avcı, İsmail Aissati ve Mehmet Boztepe diyebilirim. 

3-Bu sezon sakatlıktan geldiğin için çok iyi bir sezon geçiremesende, geçen sezon bu takımın en iyilerinden olduğun çok açık. Yeniden formuna kavuşabileceğini düşünüyor Musun?

Evet, sakatlıktan çıktım ve bu sene çok forma şansı bulamadım. Her futbolcu gibi biraz sakatlıktan sonra psikolojik sorunlar yaşadım ama şimdi tam olarak bunları yendiğimi ve hazır olduğumu düşünüyorum.  Ayrıca herkese söz veriyorum ki seneye çok farklı bir Muhammed Ali Doğan izleyecekler. Başarıya çok açım, hedeflerim var ve bunları başarabilmek için elimden gelen herşeyi yapıcam. Gerek Balıkesir’de gerek başka bir yerde olsun adımı duyuracağıma inanıyorum. 

5- Almanya’da yetişmiş bir oyuncu olarak Almanya’nın Türkiye’yeye  göre daha fazla oyuncu çıkmasındaki etken nedir? İki ülke arasında altyapıda ne gibi değişiklikler var?

Evet, Almanya’da yetiştim ve buraya geldikten sonra çok yetenekli oyuncular olmasına rağmen altyapıya gerekli önem verilmediğini gördüm. Arasındaki farklara gelirsek orada inanılmaz bir disiplin ve emeğe saygı var. Ayrıca Almanya’da altyapıda oynayan bir oyuncuysanız okul notlarının çok büyük bir etkisi var. Okul notların kötüyse, daha arkaplanda kalırsın. 

6- Altı numaralı forma giyiyorsun, bir sebebi var mı? 

Altı numaralı formanın benim için bir önemi var. Bayern Münih’te oynayan Thiago Alcantara’yı örnek aldığım için bu numarayı seçtim. Onun videolarını izleyip, oyun stilimi o yönde geliştirmeye çalışıyorum.  

7- Maç öncesinde bir uğurun var mı?

Otobüste müzik dinlemenin yanı sıra maça çıkmadan önce mutlaka Dua ederim. 

8- Balıkesirspor'un ligde inişli ve çıkışlı performans gösteriyor dersek doğru bir tanım olur. Takımın genel performansı hakkında düşüncelerin neler ?

Bu ligde mutlaka inişler çıkışlar oluyor zaten. Fakat ikinci yarıda olan hem maddi hem manevi sorunlar hem takımın gidişatını hemde biz futbolcuların kafasını olumsuz yönde etkiledi. Şuanki puan durumuna bakacak olursak bulunduğumuz yeri kendimize yakıştırdığımı söyleyemem. Biz kaliteli ve oyunun kontrolünü sağlayan bir takımız daha iyi yerlerde olabilirdik. İnşallah play-off’a kalır ve Süper Lig’e çıkarız. 

9- Senin mevkinde Nizamettin, Cumali ve Furkan gibi yetenekli oyuncular var, bu da demek oluyor ki rekabet yüksek. Rekabetin sana katkısı var mı? Bu konuda ne düşünüyorsun?

Tabii ki rekabetin takım içinde çok önemli bir rol taşıdığını düşünüyorum çünkü rekabet olmazsa futbolcuların kafası rahat olur ve hep oynayacağını düşünür. Ayrıca rekabetin hem takıma hemde bize futbolculara çok büyük katkısı var her geçen gün performansımızın üstüne koymaya çalışıyoruz. 

10- Unutamadığın bir maç veya gol var mı?

Unutamadığım maç olarak play offda karşılaştığımız Alanyaspor maçını diyebilirim. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Evimizde çok iyi oynamamıza rağmen 0/0 kalmıştık. Deplasmanda yine maça iyi başlasak bile erken gol
bulamayınca 1/0 kaybetmiştik. Belki atsaydık o golü şuan Süper Lig’de mücadele ediyor olurduk.

HAZIRLAYAN: DEMİR TELLİOĞLU

Yorumlar

Daha yeni Daha eski