İKİ HAFTA ÖNCE ŞAMPİYON OLDU ŞİMDİ LİGDE KALMA SAVAŞI VERİYOR

Bölgesel Amatör Lig 2. Grup’ta sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Siverek Belediyespor’da işler istenildiği
gibi gitmeyince play-out maçlarından hemen önce Teknik Direktör’lük Koltuğuna Hasan Basut getirildi. Sezon başında Bölgesel Amatör Lig’e şampiyonluk parolasıyla başlayıp yolun sonunda 3.Lig’e ulaşma umuduyla yola çıkan Siverek Belediyespor’da işler istenildiği gibi gitmedi. Son haftalarda şampiyonluk ümitleri yavaş yavaş tükenen Şanlıurfa ekibi bu kez play-out potasına girdi. Kulüpte başarısızlığın faturası ise Teknik Direktör Bedih Şahapoğlu’na kesildi. Ligde tutunmak isteyen Siverek Belediyespor’da, Şahapoğlu’ndan boşalan koltuğa Hasan Basut getirildi. Basut bu sezon Mersin Süper Amatör Lig’e İçelspor’la beraber şampiyonluğa uzanmıştı.
TARAFTARLAR ÜMİTLİ
Kulüple anlaşma imzalar imzalamaz antrenmanlara başlayan tecrübeli hocaya ise Sivereksporlu taraftarların güveni tam. Sosyal medyada yeni hocalarıyla ilgili paylaşımda bulunan taraftar topluluğu şu açıklamayı yaınladı: “
Hasan Hoca bugün ilk idmanını yaptırdı. İnşallah takımımız Hasan Hoca’yla birlikte yeniden şaha kalkar. Hocaya ve yardımcılarına güvenmekten başka çaremiz yok. Bu takım ligde kalsın yeter bizim için."


HASAN BASUT’A TATİL YOK!
Tecrübeli teknik adan son olarak bu sezon içinde İçelspor’la Mersin Süper Amatör Lig’de çıktığı ilk maçtan itibaren ligde fırtına estirerek mutlu sona ulaştı. Sezon başında yaptığı flaş transfer hamleleriyle ligin açık ara favorisi olarak gösterilen İçelspor’un beklentilerini boşa çıkarmayarak 26 haftalık lig periyodunun 24. haftasında şampiyonluğunu ilan etti.Siyah Beyazlı ekiple beraber ligde oynadığı 24 maçta sadece ilk hafta mücadelesinde MESKİ Spor ile evinde 1-1 berabere kalan kalırken kalan tüm maçlarda sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi. Tecrübeli teknik adam futboldan uzak kalmadı ve Mersin’de şampiyonluğunu ilan etmesinden iki hafta sonra Bölgesel Amatör Lig’de kalma savaşı için Siverek Belediyespor’la anlaştı.                    
HAZIRLAYAN: İSA KARAARSLAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski