GELECEĞİN KALECİLERİ BAĞCILAR’DA YETİŞECEK


Türk futbolunda gerek profesyonel gerekse amatör klasmanlarda yaşanan kaleci yetiştirme sorunu hakkında ilk somut adımı Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği attı. Kaleci yetiştirme departmanı kuran dernek bun bir basın toplantısıyla duyurdu.

Türk futbolunda profesyonel ve amatör klasmanda uzun yıllardır yaşanan bir kaleci yetiştirme konusunda sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunun temel nedeni olarak ise genel fikir  "Kalecilik en zor görevdir; hata yaptığın zaman kurtaracak kimse yoktur" anlayışı ve kalecinin takımın yarısı olduğu bilincinin oturmaması olarak görülüyor bu bilinçle gençler kaleci olmaya edilmeli. Bugün futbol oynayan nice genç futbolcu, vasat birer futbolcu olabilirken belki de çok iyi kaleci olma fırsatını teptiği düşünülüyor. Tüm bu varsayımları bir kenara kaleci sorununun yıllardır süregelen bir sorun olduğu gerçek. Bu sorunu çözmek için ise ilk somut adım Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği’nden geldi. Dernek ülkede bir ilk olan "Kaleci Yetiştirme Departmanı" kurdu. Departmana tecrübeli 4 kaleci hocasını getiren dernek yöneticileri geleceğin kalecilerinin Bağcılar’da yetişeceği iddiasıyla yola çıktı.
Kaleci yetiştirme departmanı ilk etapta deneğe bağlı 17 kulüpten 50 alt yapı kalecisi ile başlıyor.

“TÜM TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLSUN”
Tanıtım toplantısında konuşan Bağcılar Anatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği Başkan Vekili Mehmet Sirkeci, projeyi büyük destekler ve fedakârlıklar sonunda hayata geçirdiklerini belirtirken  “Kalecileri yetiştirmede tespit ettiğimiz eksikliği Türkiye'de ilk olarak Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği olarak biz yapıyoruz. Bunu yaparken Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda kulüpler Birliğimizin Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı'nın birliğimize sağladı imkânları doğru kullanarak tüm imkanlarımızla bu projeyi finans edeceğiz. Bu proje için tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızın fedakârlıklarıyla oluşturduğumuz "Kaleci Yetiştirme Departmanı" faaliyete başlamış oldu. Başta Bağcılar'a İstanbul'umuza ve tüm Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi.
HAZIRLAYAN : İSA KARAARSLAN


Yorumlar

Daha yeni Daha eski