RÖPORTAJ: MEHMET BOZTEPE

Bugünkü konuğumuz sezon sonu Balıkesirspor Baltok'la sözleşmesi bitecek olan sağ kanat oyuncusu Mehmet Boztepe. 

Mevcut takımın ile bu sene sözleşmen bitiyor, gelecek planların içinde neler var?


Öncelikle bu sene 2 hedefim var biri sakatlık yaşamadan bitirmek ikincisi ise takım olarak İnşallah bir üst lige çıkmak istiyoruz. Gelecek içinse şu anda 3/4 tane teklif var fakat ileride ne olacağını zaman gösterir. Ama önceliğim tabii ki Balıkesir’le konuşmak olacak çünkü buranın 2 sene ekmeğini yedim. 


Balıkesirspor’da 2. seneni bitirmek üzeresin nasıl günler geçirdin, en iyi anlaştıkların kimlerdi?


İyi günlerim oldu bu süre zarfında taraftar hep arkamdaydı bu bir futbolcu için çok önemli birşey. İyi anlaşma konusuna gelirsek genel olarak herkesle aram iyi ama en çok Muhammed Ali Doğan, İsmail Aissati ve masörümüz Caner Kılıçlı'yla. 


Bu sezon oynadığın 832 dakika da 4 gol 4 asistlik güzel bir performansın var. Bunu neye borçlusun


Kendime inanıp, güvenmeme ve çok çalışmama borçluyum fakat tabii ki bir hoca arkamda durup bana güven verirse herşey daha farklı olur.  


Her takımın isteyebileceği bir oyun tarzın var. Bu oyun tarzını seçmende en önemli etken ne oldu?


Küçükken izlediğim maçlarda Ronaldinho ve Ribery çok dikkatimi çektiği için kendime onlara benzer bir oyun tarzı seçmeye çalıştım. 


M’gladbach altyapısından yetişmiş bir oyuncu olarak Almanya’da Türkiye’yeye  göre daha fazla oyuncu çıkmasındaki etken nedir? İki ülke arasında altyapıda ne gibi değişiklikler var?


Almanya da Türkiye’ye kıyasla daha çok disiplin var. Gençler çok fazla çalışıyor 1 maç iyi oynayınca yetmiyor daha fazlasını istiyorlar. Ben Türkiye’de çoğu gençte disiplin ve çalışma isteğinin olmadığını görüyorum maalesef. Çalışanlar arasında da çok yetenekli çocuklar var ama onlarında çoğu harcanıyor. 


Adanaspor ve Bandırmaspor’da oynadığın dönemlerde ne gibi tecrübeler kazandın? Bunlar sana ne kattı? 


Adana’ya yarıda gelmiştim düşmemek için oynuyorlardı ve kümeye düşmemeyi başardık. Bandırmada ise şampiyonluğa oynadık ve şampiyon olduk. İki takım da da farklı şeyler yaşadım. Farklı tecrübeler edindim. Ayrıca Adana taraftarı hep arkamda durdu hala daha yazıyorlar bunun için çok mutluyum. 


Sezon  başlarında skora katkısı yüksek bir Mehmet Boztepe vardı ancak sonra skora pek katkı 

yapamadığını gördük. Kendi genel performansını değerlendirir misin ?


İlk 5-6 hafta ligin en katkı yapan ismiydim. Futbol kariyerimde ki en güzel performanstı. Sonra 1 maç kötü oynayınca hakkımı yediler ve ilk 11’den çıkardılar. Hoca arkamda dursaydı ve güven verseydi en azından şu anda 7/8 gol ve asistim olurdu. Herşeyden önce takıma daha çok katkı sağlardım.


Senin mevkine baktığımızda Otoo, Sedat, Burak gibi lig için iyi isimlerin olduğunu görüyoruz. Aranızda nasıl bir rekabet var ? Bu güzel rekabet mutlaka takımı pozitif yönde de etkiliyordur. Sen neler düşünüyorsun bu konu hakkında? 


Rekabet her zaman bir futbolcu için iyidir çünkü rekabet olmasa maça daha odaklanmadan çıkarsın fakat rekabet olunca maça odaklanıp seninle aynı mevkide mücadele edenleri geçmeye çalışırsın. Her takımda rekabet olmalı bence çünkü mutlaka geri dönüşü pozitif olarak yansır.HAZIRLAYAN: DEMİR TELLİOĞLU

Yorumlar

Daha yeni Daha eski