BÖLGESEL AMATÖR LİG’İN ADİLLİĞİ TARTIŞILIR!BÖLGESEL AMATÖR LİG’İN ADİLLİĞİ TARTIŞILIR!

Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta mücadele eden Mut İdmanyurdu Belediye Spor Teknik Direktörü Okan Kopan ligin statüsünü ve adilliğini tartışmaya açtı. Kopan, “Planlama ve değerlendirmeler çok yanlış yapılıyor, buda bize bulunduğumuz lige TFF'nin fazla mesai harcamadığını gösteriyor.” dedi. 

Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta 45 puanla liderin 17 puan gerisinde 3.sırada bulunan Mut İdmanyurdu Belediye Spor’da hafta sonunda oynan ve 1-1 berabere sonuçlanan Serik Belediye Spor maçından sonra teknik direktör Okan Kopan ateş püskürdü. Kopan, ligin planlamasının baştan aşağı yanlış yapıldığını belirttirtti ve sorumlu olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu gösterdi. Kopan “Mücadele ettiğimiz ligin legalliği ve adilliği bence tartışılır. Planlama ve değerlendirmeler çok yanlış yapılıyor buda bize bulunduğumuz lige Türkiye Futbol Federasyonu’nun fazla mesai harcamadığını gösteriyor. Bölgesel amatör ismiyle oynanan bu ligin hazırlanış ve uygulama
potansiyeline bir bakacak olursak 9-10 saatlik mesafelerin hangi statüde değerlendirildiğini sormak istiyorum.” ifadelerini kullandı.


“PARASI OLAN KULÜPLERİN ÖNÜNÜ AÇIYORSUNUZ”

Federasyona yönelik eleştirilerini sürdüren Kopan, yüksek zümrenin, çok parası olan kulüplerin önünü açılıp düşük bütçeli takımların mucize yaratmasının beklendiğini iddia aetti. Kopan, sözlerine şöyle devam etti “TFF ülkemizde futbolun gelişmesini ve sevdirmesini amaç edinmiş bir federasyonsa eğer ideallerini gözden geçirmesi bence şart olmuş durumdadır. Yüksek zümrenin ya da çok parası olan kulüplerin önünü açarsanız ve aynı zamanda lig ikincilerine dahi üst lige terfi için bir Play-Off şansı vermeyip önünü kapatırsanız bizim gibi küçük bütçeli takımların bir mucize yaratmasına imkân ve olanak vermemiş olursunuz.”


“TFF TÜRK İNSANINI DOĞASINI HALA TESPİT EDEMEMİŞ”

Kopan, Sadece birinci olanın bir üst lige yükselme şansının olduğunu ve Play- Off maçarını
oynanmadığının tekrar altını çizerek eleştirilerini şöyle devam etti “Bizim gibi il statüsünde konumunu garantilemiş kulüplere tabiri caizse gazozuna maçlar oynatırsınız. Kanımca Türkiye Futbol Federasyonu, Türk insanının doğasını halen daha tespit etmiş değil. Türk taraftarının, yöneticisinin ve futbolcularının önüne bir hedef koymaz iseniz ligin sonuna kadar aynı konsantrasyonu ve mücadeleyi sergilemeyi bekleyemezsiniz.”


HAZIRLAYAN: İSA KARAARSLAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski