103 GOLLÜ ŞAMPİYON VİZESPOR


Kırklareli 1. Amatör A Grubunda şampiyonluğa Vizespor ulaştı. Sezon boyu rekorlar kıran Vizespor'un şampiyonluktaki tek rakibi Lüleburgaz Kentspor oldu. İki takımda sezonu aynı puanda bitirdi. Aralarında oynadıkları maçlar ise Vize'de 2-2 biterken Lüleburgaz İstasyon'da oynanan olaylı maç ise 1-1 bitmişti. Vizespor o maçta daha ikinci yarının başında 9 kişi kalıp, skorda ise 1-0 geriye düşmüştü. Daha sonra çıkan olaylar nedeniyle hakemler soyunma odasına gitmişti. Daha sonra hakemler soyunma odasından dönerek maçı kaldığı yerden devam ettirmişlerdi. Oyun başladığında bu sefer Lüleburgaz Kentspor'dan 2 oyuncu ihraç edildi. Vizespor 1 gol bularak maçı 1-1'e getirdi ve maç bu skorla tamamlandı. İki takımda sezonu aynı puanda bitirdi.


Vizespor 102 gol atıp, 5 gol yedi. Lüleburgaz Kentspor ise 71 gol atıp, 15 gol yedi. Statü gereği iki takım arasında şampiyonluk maçı oynandı.

Dipnot: Normal sezonu aynı puanda bitiren takımlar averaj kuralı uygulanmıyor. Pazar günü tarafsız sahada seyircisiz maç oynandı. Kırklareli'nde Vali Mustafa Yaman Stadı'nda oynanan maçta normal süre ve uzatmalar 1-1 sonuçlandı. Penaltı atışlarını 4-2 kazanan Vizespor şampiyonluğa ulaştı. Seneye Kırklareli Süper Amatör Ligi'nde mücadele edecekler. Lüleburgaz Kentspor ise şansını play-offlardan denemeye devam edecek.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski