TARİHİN EN KÖTÜ VEDASITARİHİN EN KÖTÜ VEDASI
Türk futbolunun köklü çınarlarından Mersin İdman Yurdu'nun çöküşü sürüyor. 2016 yılında Süper Lig’den ve 2017 yılında 1.Lig’den düşen güney ekibi bu sezon bitime 11 hafta kala küme düşerek profesyonel liglerin en erken vedasına imza attı.

3 yıldır belini doğrultamayan Mersin İdman Yurdu, son olarak bu yıl 2.Lig’de 23.haftada evinde Tokatspor’a mağlup olan ekip bitime 11 hafta kala küme düştü. Mersin İdman Yurdu içinde bulunduğumuz sezon içinde profesyonel liglerde puanı bulunmayan tek takım olarak göze çarpıyor. Mersin ekibi öçıktığı 23 maçta kalesinde 82 gol görürken rakip kaleye sadece 11 gol bırakabildi. Transfer tahtası 3 yıldır kapalı olan ve genç oyunculara emanet olan güney ekibinde bütün planlar önümüzdeki yıl için yapılıyor. Takımın hedefi önümüzdeki yıldan itibaren başarılı sonuçlar alıp eski günlere geri dönmek.

NEREDE O ESKİ GÜNLER
Mersin İdman Yurdu 2011-2012 ve 2012-2013 sezonunda Süper Lig’de iki sezon mücadele ettikten sonra burada tutunamayıp 1.Lig’e düşmüştü. Güney ekibi 2013-2014 sezonunda play-off’lardan tekrar Süper Lig’ yükselip bir yıllık hasrete son vermişti. Mersin ekibi 2014-2015 sezonunu tarihin en başaralı konumunda, 7.sırada bitirdi. Bu sezon son haftalara kadar Avrupa biletini kovalayan kulüp için bir sonraki sezon kabusun başlangıcı oldu. . 1. Lig'e düşen Güney ekibi, burada da tutunamayarak 2. Lig'e düştü ve burada da tutunamayan ekip önümüzdeki sezon 3.Lig’de mücadele edecek. Önceki yıllarda yakaladığı başarıları mumla arayan Mersin ekibi, 92 yıllık tarihinde 15 yıl Süper Lig'de mücadele ederken, 39 yıl alt ligler ve 38 yıl da amatör liglerde boy gösterdi.

KIRMIZI ŞEYTANLAR’DAN TAM DESTEK
Kulübün 3 yıldır devam eden kötü performansına karşın takımın taraftar grubu Kırmızı Şeytanlar bir an olsun kulüpten desteklerini çekmedi. Matematiksel olarak ligden kesin olarak düştüğü maç olan Tokatspor maçının son dakikalardan taraftarlar hep bir ağızdan “Sen yeter ki kümeye oyna, 3.lig hiç uzak değil.”dedi.
HAZIRLAYAN:İSA KARAARSLAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski