SPOR MEDYASININ ÇÖKÜŞÜ - NTV SPOR EVİNE DÖNÜYOR!

NTV SPOR, Doğuş Grubu bünyesinde bir spor kanalı.17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlamıştı. NTV SPOR yayın hayatına başladığından bu yana dek çoğu insan için vazgeçilmez bir spor kanalı idi. Bünyesinde birçok spor yazarı, muhabir vb. çalışanları bulundurdu, eğitti, spor medyasına kazandırdı. Spor medyasında daima söz sahibi olmuştur.


Bu isimler ile bir ekol haline gelen NTV SPOR, zamanında Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde ki maçları da yayınlıyordu. 2008 den bu yana dek spor medyasında ki tek ve en büyük kanaldı. Birçok gencin de hayalleri ve hedeflerinin olduğu bir kanal olmuştur. Benimde küçüklüğümden bu yana her zaman hedeflerimde olan bir kanaldı. Daha geçen sene staj yapmak için elimden gelen her şeyi yapmıştım. NTV SPOR ‘un kapanması ve hayallerimin son bulması da çok üzücü, çocukluğunuzdan itibaren bir hedef koyuyorsunuz ama birileri gelip o hedefi, hedef olmaktan çıkartıyor. Duygu karmaşası…

Benim için üzücü, spor medyası içinde bir çöküştür. NTV SPOR’un kapanması spor medyasında bir devrin sonudur. Nasıl 2008’de Cavit Çağlar tarafından kurulduğunda spor medyasında bir devrin başlangıcıysa şimdi de o devirin sonudur. Birçok gazeteci, spor yazarı, muhabir bu ekolden yetişti. Genç gazetecilerin veya spor yazarlarının bu konuyu ele alması ve ilerleyen senelerde bu ekolu herkese anlatması gerektiğini düşünüyorum. Nihayetinde uzun yıllar sonra A SPOR - NTV SPOR ile yarışır hale gelmişti. Belki de şimdi NTV SPOR’un çöküşünü başlatan A SPOR olmuş olabilir mi? Maç özetleri ve son zamanlarda yayın akışlarının sağlamlığı NTV SPOR’u bu çıkılmaz duruma soktuğunu düşüyorum.

NTV SPOR, geride birçok efsane olmuş program bıraktı. %100 Futbol, Kırmızı Çizgi, Gol, Spor Servisi gibi programları tarihe adlarını yazdırdı. Bu unutulmaz programlar sporseverlerin aklına kazınmıştır. Şuan diğer spor kanallarının da NTV SPOR programlarına benzer programları benimsediğini söyleyebilirim.

 Her neyse, NTV SPOR geride birçok hayal ve unutulmaz anları ve efsane gazetecileri, spor yazarlarını ve muhabirleri bıraktığını düşüyorum. Genç yaşta beraber büyüdüğümüz spikerler, muhabirler de bizler için unutulmaz bir anlam teşkil ediyor. Ama biliyorsunuz ki her güzel başlangıcın bir sonu vardır, işte o son geldi. Birçok gencin hayalleri de son buldu. Geride bıraktıkları şeyler mi? Yukarı da saydığım kişiler… Kim bilir, belki de ileride bir ekolu izler, okur, benimseriz.
HAZIRLAYAN : ARDA KARAKAŞ

Yorumlar

Daha yeni Daha eski