RÖPORTAJ | REMZİ BONCUK

Öncelikle merhaba başkanım, transferleri nasıl yapıyorsunuz? İzleme komitesi var mı? Varsa kimlerden oluşuyor? 

Yönetim kurulu üyelerinden bir tane transfer komitesi kuruluyor. 4 veya 5 kişiden oluşuyor. Sonra teknik ekibe soruluyor siz hangi noktaya transfer istiyorsunuz diye. Santrafor mu lazım kaleci mi lazım gibisinden. Numaramızı nasıl buluyorlar bilmiyorum zaten menajerler hiç rahat bırakmıyor mevki bile sormadan benim elimde şu var diyor. Hocalarımız zaten şu anda bile bazı oyuncuları izliyor. Bir de wyscout isimli programı kullanarak oyuncular hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ayrıca bizim adımıza izleme yapan başkaları da var. Ardından istediğimiz mevkilerden önerilen oyuncuları birçok kriterlere ve ücretlere göre karşılaştırıp teknik ekibin de onayını alarak oyuncularla anlaşmaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi 3 puan silme cezası gelmişti. Gelmeden önce sosyal medyadan ceza alınma ihtimali yok denmişti bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Olay nasıl gelişti?

Ben federasyondan aldığımız bilgiler doğrultusunda bu açıklamaları yapmıştım.Kulüp Lisans Kurulu toplantısına 3 gün kala Cumartesi günü federasyondan arayıp 2 yabancı oyuncunun alacaklarının da kulüp lisansa engel olduğu bildirildi. Bu kısa süre içerisinde bizim bu futbolcularla irtibata geçip istenen meblağı ödememiz veya uzlaşma sağlamamız mümkün olmadı.Sonrasında bildiğiniz üzere mali kriterleri yerine getiremediğimiz için 3 puanımız silindi. Olay kısacası böyle gelişti.

Geleceğe dair bir plan var mı? 


Hayır, şu anda geleceğe dair hiçbir plan yok zaman gösterecek. Öncelikle bu sezonu başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak istiyoruz.

2017/2018 sezonu için belirlenen bir bütçe var mı?

İçinde bulunduğumuz sezonun bütçesi yaklaşık 50 milyon TL. 
HAZIRLAYAN : DEMİR TELLİOĞLU

Yorumlar

Daha yeni Daha eski