Oyuncu Raporu | Boris Rapaic


KİMDİR?
1997 doğumlu olan Rapaic, Fenerbahçe U21'de forma giymektedir. Fenerbahçe U21'e yarıda transfer olduğu için henüz çıktığı 2 maçta 3 gol attı. Ayrıca Boris'in mevcut takımı ile 30.06.2021 tarihine kadar sözleşmesi bulunmakta.

KARİYERİ
Futbol kariyerine ülkesi Hırvatistan'da başlayan genç oyuncunun ilk takımı Dugopolje Jgd'dir. Daha sonra Hajduk'da 3 sene oynadıktan sonra kiralık olarak İnter U19'a gitti. 1 sene orda kaldıktan sonra yeniden ülkesine Hajduk'a dönen Rapaic 2 sene daha burada oynayıp ardından bu senenin ortasında Fenerbahçe U21'e transfer oldu.

MİLLİ TAKIM Rapaic Hırvatistan U19'da sadece 2 maç (78 dak.) fırsat bulurken gol veya asist yapamadı.

HANGİ MEVKİDE OYNAR? Boris Rapaic sadece santrafor mevkisinde görev yapabilmekte.
NELERİ İYİ YAPAR? Rapaic'in saha içindeki en iyi özelliği bitiriciliğidir. Ayrıca son yıllarda frikik atan santraforların arttığı gibi Rapaic'de frikikleri iyi kullanmakta.
MALİYETİ Ben çok iyi bir teklif gelmediği sürece Fenerbahçe'nin genç oyuncuyu satacağını düşünmüyorum. Fakat yine de Rapaic'in maliyeti aşağı yukarı 500 bin Euro gibi birşey olacaktır.
SON SÖZ Daha genç yaşına rağmen oynadığı maçlarda iyi bir performans gösteren Rapaic'in geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. Eğer satılmaz ise seneye veya hazır olunca A takıma yükselebilir. Ayrıca Boris Rapaic eski Fenerbahçe'li Milan Rapaic'in oğludur.

HAZIRLAYAN : DEMİR TELLİOĞLU

Yorumlar

Daha yeni Daha eski