Kırklarelispor - Gümüşhanespor maç analizi

KIRKLAR LİDERE GEÇİT VERMEDİ
2. Lig Beyaz Grupta zirvede bulunan Gümüşhanespor, play-off umutlarını yeniden yeşertmek isteyen Trakya temsilcisi Kırklarelispor ile Atatürk Stadı'nda kozlarını paylaştı. Kırklarelispor'da Caner Koca sarı kart cezalısı olduğu için bu maçta forma giyemedi. Gümüşhanespor taraftarları da kendilerine ayrılan yerden takımlarını destekledi. Gadalar maç boyunca centilmence bir biçimde takımlarını ateşlemeye çalıştı. MAÇTAN DAKİKALAR Dk:4 Kaleyi ilk yoklayan ekip, konuk takım oldu. İsmail Berk Ünsal ceza sahası dışından kaleye şutunu attı. Alişan Şeker üzerine gelen topu iyi kontrol etti. Dk:6 Tita kaleyi cepheden gören bir yerden şutunu çıkardı. Top âdeta üst direği yaladı ve dışarı çıktı. Dk:13 Klasikleşen bir Kırklareli atağında gol geldi. Sol kanattan Osman Torun, Oğuzhan Erdoğan iş birliği sonucu ev sahibi gole kavuştu. Osman savunma arkasına iyi bir top bıraktı. Oğuzhan sol çaprazdan kaleci Hasan Hüseyin Akınay ile karşı karşıya kaldı. Sol ayağıyla kalecinin uzanamayacağı köşeye bıraktı. Skor 1-0 oldu. Golden sonra tel örgülere koşan Oğuzhan, hakem tarafından sarı kartla cezalandırıldı.
Dk:25 Recep Yılmaz sol kanattan getirdi. Tita topla buluştu. Vuruşunda top üstten az farkla auta gitti. Dk:28 Berk İsmail Ünsal ceza sahası dışından çerçeveyi görmek istedi. Top az farkla yandan auta gitti. Dk:29 Mehmet Menderes Önkuzu'ya hava topunda faul yapan Ziya Şakar sart kart gördü. Dk:32 Osman Torun'a sert bir biçimde giren Benjamin Fuchs sarı kart gördü. Dk:37 Dilaver Güçlü sağ kanattan iyi bir top kesti. Berk İsmail Ünsal'ın kafasında top az farkla auta gitti. Dk:38 Oğuzhan Erdoğan sol kanattan iyi bir orta yaptı. Mehmet Menderes Önkuzu kafayı çaktı ama kaleyi bulamadı. İkinci yarıya konuk ekip bir değişiklikle başladı. Güvenç Kurtar hoca Benjamin Fuchs'un yerine oyuna Zahit Fındık'ı soktu. Dk:54 Musa Sinan Yılmazer sağ kanattan etkili geldi. Penaltı noktasında bomboş durumda olan Dilaver Güçlü'yü gördü. Fakat Dilaver topu ıskaladı. Dk:55 Tita kaleyi cepheden gören yerden duran top kullandı. Ziya Şakar bomboş durumda kafayı vurdu ama top Alişan Şeker'in üstüne geldi. Dk:57 Orta sahadan atılan topta Zahit Fındık kaleci ile karşı karşıya kaldı, vuruşunu yaptı ama kaleyi bulamadı. Konuk ekip adına maçtaki bu dakikaya kadar ki en net pozisyon oldu. Dk:59 Saffet Gurur Yazar çıktı. Ersoy Dinçer oyuna girdi. Saffet 1. Dakikada sakatlık geçirerek; maça talihsiz bir başlangıç yapmasına rağmen bu dakikaya kadar idare etti. Özveri ile mücadele etti. Dk:63 Mehmet Menderes Önkuzu oyundan çıktı. Yerine Göktuğ Uzunoğlu girdi. Dk:66 Sağ kanattan getiren topta, Tita ceza sahası çizgisinde topla buluşturuldu. Etkili bir vuruş çıkaran Tita, direği geçemedi. Yan direkten dönen topu Kırklarelispor savunması tam olarak uzaklaştıramadı. Gümüşhanespor topu bir kez daha içeri doldurdu. Berk İsmail Ünsal kafa ile çok güzel indirdi. Fakat Oktay Delibalta'nın müsait pozisyonda yaptığı vuruşta top kaleye paralel biçimde dışarı gitti.
Dk:71 Salim Kaya çıktı. Yusuf Akyel oyuna girdi. Dk:74 Musa Sinan Yılmazer ceza sahası dışından kaleyi yokladı ama çerçeveyi bulamadı. Dk:75 Hakeme itiraz eden Tita sarı kart gördü. Dk:76 Musa Sinan Yılmazer ortaladı. Berk İsmail Ünsal boş pozisyonda kafayı vurdu ama istediği hızı topa veremedi. Alişan Şeker topu kontrol etti. Dk:79 Hakeme itiraz eden Dilaver Güçlü sarı kart gördü. Dk:88 Berk İsmail Ünsal çıktı. Furkan Yaman oyuna girdi. Bu dakikada Hakkı İsmet Şimşek'in sakatlığı nedeniyle hakem oyunu durdurdu. Hakem atışı ile oyun başladı, hakem topu Hasan Hüseyin Akınay'ın önüne bıraktı fakat kaleci Hasan Hüseyin Akınay topu kendi arkadaşlarına verince tribünlerden yoğun tepkilerle karşılaştı. Hakem +5 verdi. 90+2 Davut Babür ortaladı, Soner Birinci kafayı vurdu ama kaleci topu kontrol etti. 90+3 Furkan Yaman ceza sahasına gelen topta, Alişan Şeker ile karşı karşıya kaldı ama vuruşunda Alişan Şeker iyi yer kapadı ve topu kontrol etti. 90+4 Oktay Delibalta ceza sahasına doldurulan topta, topu önünde buldu fakat net pozisyonda topu dışarı attı. Bu da maçın son pozisyonu oldu. Maçı 1-0 Kırklarelispor kazandı ve taraftarlarının deyimiyle "Kırklar Yırtar" yine gerçekleşti. Kırklarelispor maçın başında bulduğu golün avantajını iyi kullandı ve güçlü rakibini yenmeyi başardı. Ev sahibinde Oğuzhan Erdoğan ve Osman Torun sol kanadı yine nakış gibi işledi. İsmet Hakkı Şimşek'te oyunu iyi soğuttu ve arkadaşlarına servisler yaptı. Salim Kaya oyunda çıkana kadar orta sahada iyi savaştı. Mehmet Menderes Önkuzu'da iyi driplingler yaparak eski takımına zorluklar çıkarttı. Davut Babür istikrarlı oyununa devam etti. Defansta Soner Birinci, Saffet Gurur Yazar ve Koray Şanlı Berk İsmail Ünsal'ın hava üstünlüğüne maç boyu geçit vermemeye çalıştı ve genelde başarılı oldu.
Gümüşhane ise özellikle son yarım saat oyunu iyice rakip alana yığdı fakat yakaladığı pozisyonları gole çeviremedi. Berk İsmail Ünsal iyi savaştı. Dilaver Güçlü ileri uçta etkili işler yaptı ve en büyük tehdit oldu. Zahit Fındık'ta oyuna girdikten sonra rakibi bayağı hırpaladı. Son olarak maçın hakemine değinmek istiyorum. Alt liglerde son zamanlarda izlediğim en iyi hakemlerdendi. Gerek pozisyonları yakın oluşu ve iyi süzüşü, gerek oyuncularla iletişimi olsun gayet iyiydi. Yan hakemi ile bazen ters düşse de 4. Hakemden de yardım aldı ve puanını artırdı. İki takıma da sezonun geri kalanında başarılar dilerim.


HAZIRLAYAN : SERTAÇ BAĞATUR

Yorumlar

Daha yeni Daha eski