Gaziantepspor'un kurtuluş yolunu vali açıkladı.
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Talat Özkarslı Spor Salonu açılışında Gaziantepspor’un maddi durumları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yerlikaya kulüplerin harcamalarıyla bunları kurumsal hale getirmeye yönelik çaba sarf etmeleri gerektiğini söyledi.
Türk futbolunun köklü kulüplerinden Gaziantepspor, aralıksız 27 yıl mücadele ettiği Süper Lig'den geçen sezon düşmüştü. Ekonomik açıdan zor günler geçiren kırmızı-siyahlılar, bu sezon TFF düşük yaş ortalaması ile 1.ligin en genç ekibi oldu. Zor günler geçiren Gaziantepspor’un maddi olarak çözüm arayışları devam ediyor. Son olarak Gaziantep futbolunun efsanelerinden Talat Özkarslı’nın isminin verildiği Talat Özkarslı Spor Salonu’nun açılışında konuşan Vali Ali Yerlikaya Gaziantepspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, açılışta yaptığı konuşmada kulüplerin kurumsallaşması gerektiğini söyledi. Gaziantepspor ile ilgili kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz ile görüştüklerini dile getiren Yerlikaya, kulübün eski günlerine dönmesi için kurumsallaşması gerektiğini ifade etti.

“KURUMSALLAŞMAMIZ GEREKİYOR”
Vali Yerlikaya, geçtiğimiz hafta şehrin önde gelenleriyle beraber Gaziantep Ticaret Odası’nda bu konuyla ilgili bir toplantı düzenlediklerini ve kulübün borç yükü hakkında konuştuklarını belirtti. Yerlikaya “ Geçen hafta bütün siyasi partilerimiz, meslek odalarımız ve belediyelerimizle beraber GTO’da bir buluşma yaptık. Bu büyük borç yükünü nasıl taşınacak ve mevcut giderler karşılanarak bulunduğu kötü noktadan ileriye götürmeyle ilgili. Sadece şunu söylemek isterim ki futbol çok büyük bir endüstri haline geldi ve bu işin finansmanı günü birlik çözülemiyor. Dolayısıyla artık futbol kulüplerimizin gelirleriyle harcamalarıyla bunları kurumsal hale getirmeye yönelik çaba sarf etmeleri bunu yaparken de herkesin kucaklayabileceği bir yönetim oluşturmamız gerekiyor.” dedi.
“BU ŞEHİR HER ŞEYİYLE BİZİM”
Yerlikaya ayrıca belli bir noktaya gelecek güçte olanların ön planda olması gerektiğini vurgularken “Bir yere aday oluyor isek bu zorluğun üstesinden gelebilecek güç kuvvet enerji ve heyecanda olan kardeşlerimiz ortaya çıkması lazım. Şehrin önüne gelmeden bir araya gelen arkadaşların fedakârlığıyla belli bir noktaya gelecek güçte olan insanların ön planda olması lazım. Sonra birbirimizi suçlayan birbirimizi eleştiren birbirimizi ayıplayan duruma düşmemesi gerekiyor. Çünkü bu şehir her şeyiyle bizim.” dedi.
 HAZIRLAYAN : İSA KARAARSLAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski