RÖPORTAJ | SİNAN KURUMUŞ


Takımlarımızın kamplarından son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ederken, röportajlarımız ile futbolcuları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün ki konuğumuz SİNAN KURUMUŞ.

Sezona Kırklarelispor'da başladın ve 9 gol 7 asist ile çok başarılı bir ilk yarı geçirdin. Devre arası bir çok takım seni istedi ve sen Hatayspor'u seçtin. Neler yaşandı o dönem? Çok şükür ilk yarıyı hedeflerim doğrultusunda iyi bir istatistikle bitirdim.İlk yarı sonunda bazı takımlarla görüşmelerim oldu, menajerim görüşmeleri oldu. Benimle ilgilenen takımların kadrolarına, ligdeki hedeflerine, bana karşı yaklaşımlarına dikkat ettim ve kendi kafam da puanladım. Benim için en doğru kulüp Hatayspor'du. Benim gibi onlarında hedefi vardı her sene kaçırdıkları şampiyonluğu bu sene çok istiyolardı. İyi kaliteli bir oyuncu topluluğuna sahiplerdi. Buraya, bu kulübe yararlı olabileceğimi düşündüm. Ve herşey güzel gelişti. İş bir anda imzalara kaldı. Buraya faydalı olacağımı düşündüğüm için Hatayspor'a imza attım.
Hatayspor'u seçmendeki en önemli etken ne oldu? Bu ligde dördüncü senem şampiyonluk yaşayan çok arkadaşlarım oldu. Bu sene bende Allah'ın izniyle şampiyonluk yaşamak istiyorum.. Bunun için burdayım şampiyon olmaya geldim. Ve sezon sonu inşallah hedefimize ulaşırız güzel bir tatil yaparız. Kamp nasıl geçiyor ? Hazırlık maçları başladı ve sen de gollerine burda devam ediyorsun? Gerçekten iyi bir kamp süreci geçirdik. Çalışmalarımız çok iyi, takım içinde gerçekten iyi bir hava var. Burada olmaktan mutluyum keyifliyim. 2 hazırlık maçı yaptık ilk maçta Gümüşhanespor'u 3-1 yendik, ikinci maçta Karagümrük'ü 3-2 yendik iki maçta da gol attım. Gol atmak güzel bir duygu ama önemli olan hazırlık maçıda olsa kazanmak diye düşünüyorum. Çünkü bu bir alışkanlık olmalı diye düşünüyorum. Kampın son gününde de bir hazırlık maçımız vardı ama yoğun yağıştan dolayı maçı yarıda bitirdik. Ligin ikinci yarısında kendine bi hedef belirledin mi? Hedeflerim elbette var ama rakamsal bişey söylemek istemiyorum. Olabildiğince takıma yararlı olmak istiyorum. şampiyonluk yaşamak istiyorum ve inşallah atacağım gollerle takımıma yararlı olurum. Sosyal medyada görüyoruz ki şehir şampiyonluk havasına girmiş. Taraftarınıza neler söylemek istersin? Biz şampiyonluk için gerçekten sıkı, iyi ve ciddi çalışıyoruz. Önümüzde 17 hedef maç var. Ligin ikinci yarısı bütün maçlar final havasında ve zorlu geçecek bunu herkes biliyor işin ciddiyetinin farkındayız. ilk haftadan işi sıkı tutup son haftaya kadar ciddi bir iş disipliniyle şampiyon olacağız inşallah. Taraftarımız bize inansın ve bizi her zaman desteklemeye devam etsinler sezon sonu hep beraber şampiyonluk şarkıları söyleyelim.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski