RÖPORTAJ | OĞULCAN ÇAĞLAYAN


Takımlarımızın kamplarından son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ederken, röportajlarımız ile futbolcuları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün ki konuğumuz OĞULCAN ÇAĞLAYAN.
Kamp nasıl geçiyor? Genelde futbol severler kampların sıkıcı olduğunu düşünür. Sporcu olarak bakış açın nedir?

Merhabalar . Kamp çok verimli ve tempolu geçiyor . Bizler için kamp bir mola verip , depomuzu doldurmak için çok önemli bir dönemdir . Kamplarda kondisyon ve fizik gücümüzü arttırmak , taktik antremanları ile ligin ikinci yarısına daha hazır girmek ve hatalarımızı en aza indirmek için bir fırsattır . 


Rizespor TFF1.ligin en güçlü şampiyonluk adayı bu sene Rizespor’un ve Oğulcan’ın hedefleri nelerdir?
Rizespor’’un yeri her zaman Süper Ligdir . En büyük hedefimiz sezon sonu Süper lige çıkan ilk 2 takımdan birisi olmaktır . Kendime ve takım arkadaşlarıma çok güveniyorum . Çok iyi oyunculara ve iyi bir teknik ekibe sahibiz . Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri de üzerlerine düşen  görevi çok iyi yerine getiriyor . Camiamıza ve taraftarlarımıza sezon sonunda şampiyonluk kupasını armağan edeceğiz , inşallah . 

ilk yarı inişli çıkışlı bir performans sergiledin sence bunun sebebi nelerdi?
Lige ben ve arkadaşlarım çok iyi bir başlangıç yaptık . 4 maç 4 galibiyet . 13 gol atıp 5 gol yedik . Herkes çıkan ilk takımın biz olduğumuzu söyledi . Medya ve taraftarlarımız beklentiyi çok arttırdı . Herkes bizim rekor bir puan ile süper lige çıkacağımızdan çok emindi . Ama her geçen hafta baskı daha çok artıyordu . Ve bunun sonucunda Ankaragücü karsısında mağlup olduk . Ve işler bir süre rayına oturmadı . 

TFF 1. Lig ile süper lig arasında sence ne gibi bir fark var?
TFF 1 LİG kesinlikle Süper Ligden daha zor . Daha sert ve mücadele yönü çok daha fazla . 

Çok yetenekli oyuncularımız var. Ümit milli dönemlerinde şimdi Dünya yıldızları olan isimlerle aynı seviyelerdeyken onlar gelişim gösterirken bizim oyuncularımız neden gelişim gösteremiyor? Bu isimlere örnek vermek gerekirse Portekiz’de Ronaldo biz de Tuncay vardı. Bu isimlerin aynı yaş kategorisinde aralarında uçurum yoktu fakat daha sonra makas açıldı. Neyi doğru yapamıyoruz da bu farkın açılmasına engel olamıyoruz?
Alt yapı kanayan yaramız . Herkesin bu konu hakkında birden fazla yorumu var . Başkanlar , yöneticiler , hocalar , yorumcular , gazeteciler ama ne yazık ki yıllardır en ufak bir değişiklik yok . O kadar çok beklenti var ki ama ne yazık ki beklentiyi karşılayacak tesisler yok . Alt yapı hocalarına değer vermiyoruz ama milyon euro'luk yıldızlar yetiştirmelerini bekliyoruz . Oyuncu alt yapıdan iyi bir eğitim almadan A takıma geliyor . Belli bir süre geçtikten sonra 2. ve 3. liglere kiralık gidiyorlar . Bu konuda Bursaspor , Trabzonspor , Gençlerbirliği ve son dönemde adından çokça bahsettiren Altınordu'yu ayrı tutuyorum . Gerçekten yaptıklarına büyük saygı duyuyorum . Alt yapılarımız hakkında konuşan büyüklerimiz söylediklerinin yarısını takımlarına yapabilirse zaten alt yapı sorunu kalmaz . Artık konuşmaktan çok icraat zamanı . Her zaman genç oyuncular haksız olamaz . 

Bursaspor alt yapısında yetiştin Türkiye Vakıfköy tesislerinden senin gibi bir çok oyuncu kazandı sence Bursaspor alt yapı konusunda neleri doğru yapıyor.Bursaspor Vakıfköy tesislerine girdiğim ilk gün bir hoca yanıma gelip bana burada aradığın her şey var , sendede yetenek var eğer profesyonel futbolcu olamaz , süper ligde oynayamazsan hatayı kendinde ara dedi . Ve gerçekten çok doğru bir cümleydi . Vakıfköyde bir genç futbolcunun aradığı her şey vardı . Çok iyi sahalar , kaliteli antrenörler , dinlenme odaları , iyi yemekler , fıtness salonu . Her şey bizim daha iyi olmamız içindi . 
Benim üzerimde Vakıfköy’ün , Bursaspor Kulübünun emeği çoktur . 

Son olarak Çaykur Rizespor taraftarları hakkında neler düşünüyorsun passolig sistemi Rizespor tribünlerini ne kadar etkiledi?
Futbolu bilmeyen Rizeli yoktur . Bal ligi maçlarında bile yüzlerce kişi oluyor . Ama ne yazık ki bizim maçlarımız da tribünler dolmuyor . Passoligin olmadığı dönemlerde gerçekten çok iyi bir taraftar kitlesi varmış Rizede . Sanırım passoligden en çok etkilenen şehir Rize . Umarım taraftarlarımız tekrardan tribünde ki yerlerini alır . Çünkü ligin 2.yarısında onların itici gücüne ihtiyacımız var .


HAZIRLAYAN : ŞEFİK TEKİNIŞIK
YASAL UYARI : RÖPORTAJ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN HİÇ BİR MECRADA YAYINLANAMAZ.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski