RÖPORTAJ | ERHAN ŞENTÜRK


Takımlarımızın kamplarından son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ederken, röportajlarımız ile futbolcuları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün ki konuğumuz Erhan ŞENTÜRK.

Devre arası kampınız nasıl geçiyor, Adana Demirspor ile hazırlık maçı yaptınız. Karşılaşma sizin açınızdan nasıl geçti?

Kamp güzel geçiyor. Günde çift idman, yoğun tempo aralıksız devam ediyoruz. Adanademirspor karşısında skordan çok daha oyun anlayışımız önemliydi. Rakibimiz bir üst lig takımı olmasına rağmen arkadaşlarımla beraber iyi maç çıkarıp 3-2 galip geldik. Bende 2 gol ile takımıma katkı sağladım.İlk yarıda inişli-çıkışlı bir grafiğiniz vardı. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Takımın inişli-çıkışlı bir form grafiği göstermemizin sebebi bence takıma bende dahil birçok yeni futbolcu katıldı. Buna rağmen önemli maçlardan galip ayrılmayı bildik.

Sakatlıklar sebebiyle birkaç maç kaçırmanıza rağmen özellikle Kırklarelispor ve Sakaryaspor karşılaşmalarındaki performansınız çok özeldi. Özellikle Sakaryaspor maçı için ne söyleyebilirsiniz?

Evet sakatlığımdan dolayı 3 maç kaçırdım. Daha uzun sürmesini beklerken doktor ve masörlerimiz sayesinde daha çabuk döndüm. Kırklarelispor ve Sakaryaspor maçlarında tek forvet oynadım. O karşılaşmalardan önce sol açık oynuyordum. Galatasaray alt yapısında oynarken de yaklaşık 10 sene forvet oynadım. Gole daha yakın olmayı her zaman daha çok seviyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum. Annem Sakaryalı, akrabalarım Sakarya karşılaşmasında tribündeydi. Onları biraz üzdüğüm için duygulandım.

Seni transfer etmek isteyen takım oldu mu?
Kırklarelispor, Sakaryaspor, Gümüşhanespor, Hatayspor bana ulaşıp teklif yaptılar. Ama olursa sadece Altay'a tamam dedim. Sebebi ise Babam gibi sevdiğim İsmet Taşdemir, kalbimde yeri çok ayrı.

Son olarak Ankaragücü ve Ankaragücü taraftarı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Onlar hakkında söze dökülemeyecek kadar farklı duygulara sahibim. Ankaragücünde yaşadığım şampiyonluk unutamayacağım tek şampiyonluk. Taraftar bize her zaman itici güç oldu. Geri düştük, yılmadık. Biz şampiyon olduysak bunun en büyük sebebi Ankaragücü taraftarıdır. Onları hiçbir zaman unutmayacağım. İnşallah yollarımız bir kez daha kesişir.


HAZIRLAYAN : ŞEFİK TEKİNIŞIK

Yorumlar

Daha yeni Daha eski