Maç Analizi | Ankaragücü - Altınordu


Öncelikle ilk 11’ler ile başlarsak; Ankaragücü’nde Gençer’in yerine Yusuf maça ilk 11’de başladı. Altınordu ise ideal kadrosuyla sahadaydı.
Özellikle ilk dakikadan itibaren baskıyı arttıran Ankaragücü, Altınordu kalesinde gol aramaya başladı. 4.dakikada Umut Nayır’ın değerlendiremediği pozisyon daha sonra Kenan’ın kafa vuruşu gol olsa maç daha farklı olabilirdi. Kontra ataklar yapan Altınordu ise 17. dakikada Erdoğan Yeşilyurt ile öne geçti. Bu golden sonra oyunu soğutmaya çalışan Altınordu kalecisi Erce Kardeşler’i de anlamış değilim. Altınordu’nun mottosu İyi Birey,İyi Vatandaş,İyi Futbolcu değil mi? Yoksa biz mi yanlış biliyoruz. Dakika 20 kaleci oyunu soğutuyor, dakika 35 hala oyunu soğutuyor ama hakem kart göstermemek için devamlı Erce’yi uyarıyor. İlla ki kart göstermesi için dakika 89 mu olmalı? Altınordu bu dakikalarda bir net pozisyondan yararlanamadı ve İlk yarı Altınordu’nun 1-0 üstünlüğüyle sonra erdi. Ankaragücü maçın ikinci yarısında da aynı oyun anlayışını devam ettirdi. İlhan Parlak’ın direkten dönen topu ise maçın kırılma anıydı. Altınordu ikinci defa iyi bir kontra atağa çıkarak Mirkan Aydın’ın kafa golüyle Ankara’da 2-0 öne geçti. Bu golde Mehmet Sak’ın yürümesinden mi bahsetsem Alihan’ın, Mirkan’ı maç başından beri kontrol edememesinden mi bahsetsem bilemedim? Futbolcu iyi oynayabilir, kötü de oynayabilir ama kesinlikle ruhsuz oynayamaz. Bir 36 yaşındaki kaptan Sedat’a bakıyorum bir de Mehmet Sak’a gerçekten dağlar kadar fark var. Kafelerde nargile içmeye benzemiyor. Sevgili Mehmet Sak acilen kendini toparlamalısın. Burası ne Malatya’ya benzer ne de Adana’ya.
Maçın geri kalanında ise İsmail Kartal’ın hamleleri çok tartışıldı. orta sahadan Putsila’yı çıkartıp kanat oyuncusu Tisdell’i, Kenan Özer’i çıkartıp Kehinde’yi alması ben dahil stat da olan taraftarları da şaşırttı. Maçın geri kalanında başka gol olmazken Altınordu altın değerinde 3 puan alarak play off potasına bir adım daha yaklaştı.

Ayrıca Ankaragücü taraftarına değinmek istiyorum. Ankaragücü taraftarları 10 bin Türk bayrağı ve "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tezahüratları ile Afrin'deki askerlerimize destek verdi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski