Röportaj : Erman BULUCUERMAN BULUCU RÖPORTAJI


Takımlarımızın kamplarından son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ederken, röportajlarımız ile futbolcuları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün ki konuğumuz  Erzurumspor'un yeni transferi Erman BULUCU ;Defans oyuncusu olmana rağmen sık sık ileri çıkıp goller attığını görüyoruz. Bunun sırrı sence ne olabilir? Bu konuda ekstra çalışmalar yapıyor musun?

Yani ekstra çalışma olarak çok maç izliyorum ve yan toplardan atılan golleri tekrar tekrar izlerim nereye koşu yapmış  nasıl buluşmuş nasıl vurmuş veya nasıl kaçırmış idmanlarda veya maçlarda da bunları deniyorum  e tabi birazda topun sevmesi gerekiyor.

Kendine örnek aldığın bir savunma oyuncusu var mı? İdolüm diyebileceğim? Oyun stilini hangi futbolcuya benzetiyorsun? 

Yani örnek aldığım bir oyuncu yok. Çünkü herkesin artıları eksileri oluyor ama en beğendiğim Sergio Ramos oyun stilimi çok benzetemiyorum ama. Kendimi tanımaya çalışıyorum ne yapabilirim veya ne yapamam iyi yaptıklarımı geliştirmeye çalışıyorum bazı olumsuz özelliklerimi de düzeltmeye çalışıyorum açıkçası.
Elazığspor’da kadro dışı kalman seni nasıl etkiledi?


Kadro dışı kalmam tabi ki etkiledi beni olumsuz yönde. İyi giden şeyler vardı benim açımdan bir anda dışarıda kaldım  ve o durumdan sonra geri dönmek istemedim farklı arayışlara itti beni bu durum

Kampta eksik yönlerinizi gidermek için ekstra çalışmalar yapıyor musunuz?

Kampta çok fazla ekstra idman yapamıyorsun çünkü antramanlar ağır ve yorucu oluyor takım antermanı dışına çok çıkamıyorum ama maç haftalarına girildiğinde idman önceleri fitnesta haftanın 4 günü her seferinde 2 ayrı bölgeyi çalıştıracak şekilde kuvvet yapıyorum

Erzurumspor’a transferin nasıl gelişti?

Elazığspor'da sözleşmemi feshettikten sonra eski hocam aradı kadroda seni görmek isterim eğer maddi konularda anlaşabilirsen  dedi .
Daha sonrası pazarlıklar falan derken anlaşma sağlandı ve bende buraya geldim. Birkaç teklif daha oldu ama eski hocamın burada olması benim fikrimi etkilediSon olarak Süper Lig’de çok tutunamadım bunu neye bağlıyorsun?

Süper ligde tutunamadım çünkü ; transfer olduktan sonra 12 hafta bütün maçlarda kadroda kendime yer buldum bir lig maçında sonrada şans buldum 2-3 tanede kupa maçında oynadım ama son kupa maçında çapraz bağlarım kopunca 1 sezon top oynayamadım ve akabinde 1. Lige transfer olmak durumunda kaldım.

Hazırlayan: Demir Tellioğlu

Yorumlar

Daha yeni Daha eski